Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Utcai bunyónál lehet kapásból...

Petike20 kérdése:

Utcai bunyónál lehet kapásból felütéssel ütni, vagy eltörne a keze az illetőnek?

Figyelt kérdés
Mert hallottam a leghatásosabb kapásból állcsúcs alá verni igaz?

2014. máj. 13. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Már miért törne el az illető keze csak azért, mert felütéssel indított? Ha nem tudsz rendesen ütni, balfék vagy, nem tanultad meg a helyes ütéstechnikát, sérült az öklöd, gyenge a kézcsontod, rosszak az ujjizületeid, stb., akkor persze hogy eltörhet a kezed, de akkor bármelyik ütés során eltörhet, nem kell annak felütésnek lenni feltétlenül! Ezért kell megtanulni precízen ütni és feledzeni valamennyire a bütykeidet! Ha pedig valami más probléma van a kezeddel, akkor tessék elmenni röntgenre!

Egyébként eddigi tapasztalataim során se az utcai bunyóimban, se az MMA mérkőzéseimen "nem érte volna meg" felütéssel indítanom! Egy felütés véleményem szerint a belharcban a tökéletes, ahol akár döntő szerepet is játszhat! Én úgy gondolom, hogy egy igazi felütés akkor kiváló, ha "szűken" tudod kivitelezni gyorsan és könnyedén! A legcélszerűbb akkor, ha az ellenfél egy testre mért támadás során begörnyed, fejét belógatja és gyengül a védelmi rendszere! A verekedés kezdeténél még nem feltétlenül vagy olyan közel az ellenfélhez, hogy pontos felütést tudjál bevinni (ha meg igen, akkor én általában egyből könyökölni szoktam vagy esetleg klincselni, de ez már részlet kérdése)!

Állcsúcsra irányuló támadással nagyon is célszerű indítani, azonban ezt ne felütéssel akard kivitelezni, hanem inkább egy pattanós egyenessel vagy egy csapott horoggal!



#USBORNE

2014. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem fog eltörni az illető keze, nyugodtan indíthatsz felütéssel.
2014. máj. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!