Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkahelyi flört, zaklatás,...

Munkahelyi flört, zaklatás, minek nevezzük, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Adott egy csinos lány (a feleségem:) ), aki egy férfiakkal teli munkahelyen dolgozik. Folyamatosan kapja a szexuális tartalmú célzásokat, stírölik a fenekét, de leginkább a beszólások, célozgatások zavarják. Nekem panaszolta el, ugyanis rendkívül zavarja a dolog. Adnék neki tanácsot, de nem megy... régebb óta melózom mint ő, úgyhogy tudom hogy ez nagyon sok munkahelyen így van. Átgondoltam, az Én kolléganőim hogy oldják meg, de egyszerűen senkit nem ismerek aki jól kezelné a helyzeteket. Van aki elidegeníti magától a kollégákat (olyanokról beszélünk akikkel évekig fog dolgozni), van aki túl bizalmaskodó.


Szóval... a kérdésem a nők felé: mi a határ ami még elfogadható egy munkatárstól és hogy oldjátok meg, hogy sértődés nélkül leálljanak azzal ami már zavaró?



2014. máj. 8. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Vezetőnek lehet jelezni gyűjtve kisebb nagyobb bizonyítékokat, hogy ilyen légkörben nem tud dolgozni hatékonyan. Ha nem foglalkozik vele, jön a munkajogi bíróság.
2014. máj. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ezt olyanokkal teszik meg, akiken látszik, hogy nem igazán magabiztosak.


Két variáció van:


Az egyik, hogy a sarkára áll és leállítja ezt a stílust. Ha valakin érződik a határozottság és a következetesség attól tartanak egy kicsit. Nekünk nőknek sajnos meg kell küzdenünk a tiszteletért mert elég elszabadult világban élünk. Én alapból nem engedtem közel a kollégáimat így egy kicsit idegenebb voltam nekik, hogy ilyesmit megengedjenek.


A másik variáció, hogy humorosra fogja a dolgot, veszi a lapot de egyúttal határozott fellépéssel le is hűti a kedélyeket, megköveteli magának a tiszteletet, érthetően meghúzza a határokat és mindenkinek a tudtára adja, hogy, mit visel el.


A két kulcsszó a határozottság és következetesség!


Ennyi.

2014. máj. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es: köszönöm, értékes válasz volt:) Hogy értetted azt hogy azokkal csinálják akiken látszik hogy nem magabiztosak? Ez illik a páromra, új hely, új kollégák, 6 évet kihagyott a munkájában, mindent újra kell tanulnia, stb.


Az első verziód azoknál működhet, akik a közvetlen kollégái, 5-6 fő. Velük nagyrészt nincs baja, csakhogy nagy a cég, sok külső munkahelyet jár be, ahol az unatkozó srácok (akiket addig életében nem látott) "felvillanyozódnak" ha látnak egy jó csajt. Ha jóképű srác szól be, akkor azért zavarja mert engem szeret (idézet tőle), ha nem jóképű, akkor meg visszataszítónak tartja. A "srácok" jó része az 50-es építőmunkás kategória, sörhassal... Szóval inkább a második verzió jönne be, poénre venni és visszaszólogatni, úgyhogy kellene pár frappáns válasz, amit bedobhatna egy csomó helyzetben:)

2014. máj. 9. 09:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelmű. Aki magabiztos azon látszik. A büszkébb, határozottabb járása, az arckifejezése, a beszéde, a hanghordozása, a viselkedése, ahogy az emberekkel és a helyzetekkel bánik és úgy egyáltalán...biztos láttál már te is attraktív, magabiztos embereket.


A nyuszikra is rá van írva olyan kis mimózák, halk szavúak, meghúzzák magukat, nem vegyülnek nagyon, elpirulnak, nem tudnak visszaszólni, nem tudnak bánni az emberekkel, határozatlanok ez mind látszik.


A sörhasú melósok meg már csak ilyenek. Eddig terjed a színvonal. Van, ami nem változik.


Vagy a sarkára áll az asszonyka vagy váltson ruhatárat akkor nem fogják nézegetni.


Varázsmondat nincs mert minden helyzet más.


Talán egy határozott, emelt hangon elsütött "most már elég legyen fiúk mert kezd alpári lenni és marhára zavaró,a minimális tiszteletet kéretik megadni nem p*sáltunk egy homokozóba. Otthon az asszonyt fárasszátok ilyenekkel." elsőre megteszi.

2014. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. máj. 9. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!