Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ismered ezt az oldalt?

Ismered ezt az oldalt?

Figyelt kérdés

[link]


Lassan az emberek felének be lehetne linkelni.. Ha eddig nem ismerted, eztán fogod, használd egészséggel :)


2009. dec. 9. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a túró ez? xD
2009. dec. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kommunikációs eszköz, mint a pofon, csak szebb. Egy lépéssel közelebb juttatja a fiatal populáció bő felét a nyelvtan ketteshez.
2009. dec. 9. 22:43
 3/11 anonim ***** válasza:
A szemedet kiszúrja, szó szerint :D Rossz nézni, de közben vicces is, tényleg van olyan, aki ennyit foglalkozik a idegen emberek helyesírásán?
2009. dec. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"a idegen", véletlen volt, de így még viccesebb :D

Ui.: Bocsi :D

2009. dec. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bevallom, hogy nyelvtannáci vagyok. Ha sok a hiba, ha ilyen nyilvánvaló (vagy pl juk nemrég, bár azt asszem nem én oltogattam), vagy ha nácziak érvkeresés közben elfelejtik szép anyanyelvüket. Egyéb esetekben engem se szokott érdekelni, én is elejtek néhány, remélhetőleg nem zavaró hibát, akár szándékosan jó nagyot áldozva a stílus oltárán, amikor helye van. Közzétettem, hogy a többi nyelvtannáci rádobja könyvjelzős eszköztárra, aztán ne egyedül kelljen ezzel trollkodnom :)
2009. dec. 9. 23:15
 6/11 anonim ***** válasza:
Tényleg van. Engem idegesít ha valaki nem képes normálisan használni a nyelvünket. Itt nem esetleges véletlen elírásokról beszélek, hanem alapvető helyesírási ismeretekről, mint például annak ismerete, hogy mikor van mássalhangzó kettőződés vagy milyen szavakat nem írunk le kiejtés szerint, avagy miként különül el például a 'mutatja' és a 'mutassa' jelentése stb... Miért tartom olyan fontosnak? Ez egyszerű. Úgy gondolom, hogy a nyelvünk szerves részét képezi a magyarságunknak illetve magyarság tudatunknak. Mindig is a nyelv (és a vallás) volt a legnagyobb összetartó erő egy nép tagjai közt. A nyelvünk egy olyan kincs, amelyet ápolnunk kell, és nem szabad hagyni, hogy elkorcsosuljon. Szóval egyáltalán nem tartom rossznak, ha valakinek komolyan a fejére olvasnak azért mert nem tud óriási hibáktól mentesen leírni egy 3-4 soros kis szöveget. Sok ilyen van ezen az oldalon. Igazából az idegesít a legjobban, hogy nem is érdekli őket. De igen is, egy magyar ember tudjon magyarul írni/beszélni. Hiszen ettől magyar a magyar.
2009. dec. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Aki nyelvtanci, az még aprócska hibát se ejtsen. =)

Én 16 éves vagyok. De a korom ellenére elítélek minden olyan embert, aki nem tud a saját anyanyelvén írni, beszélni. Véleményem szerint messze vagy Te még attól, hogy nyelvtanci legyél. =)

2009. dec. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez a véleményed. Mi az a nyelvtanci?
2009. dec. 10. 09:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a nyelvtannáci helyett nyelvtancit olvasott.


:DDD

2009. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is úgymont "náci"(szélsőjobbos) vagyok, mégsem szoktam helytelenül írni semmit :D. Bárki írhat helytelenül, ez nem köthető politikai nézethez :).
2009. dec. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!