Szerintem az irodalom egy felesleges dolog. Más is van így ezzel?
Meglátásom szerint soha semmi értelme nem volt, de ennek ellenére tanítják az iskolában, holott csak pár író írta le véleményét az adott kor politikai elnyomásáról, ahelyett hogy valami "kézzel fogható, hasznos" dolgot cselekedett volna és írkálás helyett segített volna az elnyomottakon.
Lehet hogy elvont dolgot írtam le de én nagyon utálom az irodalmat.
Ne keverjük a költészettel.
Minden ember más :)
De nem gondolnám, hogy az irodalom egy felesleges dolog lenne. Valaki sok mindent lát benne, művészetet észlel. Nagyon sok vers van, amely eltér a politikától, de szerintem ez teljesen magától értetődő. Az irodalom azért is jó, mert az ember több témában is találhat magához fűződőt. A költészet pedig ehhez fűződik teljes értékben.. De minden embernek más az erőssége.:)Valaki a matematikának nem látja értelmét. Ezért van több tantárgy, hogy mindenki megtalálja a saját erősségét. Elnézést, ha egy kicsit is eltértem a témától, de ez a véleményem :)
#4
ohhh matek, abszolut felesleges, Pythagoras is kitalalt minden felesleges dolgot
A történelemből lehet tanulni. Ha nem lenne meg a történelmi anyagunk, egy poént el lehetne sütni a sok birkán egymás után többször is.
Az irodalom nem csak a politikáról szól. Ha nem lenne irodalom, nem lenne starwars, nem lenne egy költészet, nem lenne zenén szöveg, nem lenne film.
Nehezen tudnád átadni azokat a gondolatokat, amik éppen téged foglalkoztatnak olyan embereknek, akik ezen még sosem gondolkodtak el.
Ne keverjük a költészettel? Hogy a fenébe ne kevernénk a költészettel. Az is egy irodalmi műfaj. Ez olyan, mint hogy azt mondod hogy a matek jó, de az algebra felesleges. Nem lehet kettéválasztani az irodalmat a költészettől. Arról nem is beszélve, hogy a költészetben nagyon sok politika van. Petőfit szerinted miért szavalnak Kristóf napján? Az szerinted nem politika?
Én itt nem érzem, hogy tisztán látnád, amit mondani akarsz, vagy tisztán írnád le, amit látsz. Nem tetszenek a politikai művek? Vagy az nem tetszik, ahogy tanítják? Nézd meg kérlek a Holt Költők Társasága című filmet és mond azt, hogy Keating munkája semmit nem adott ott a gyerekeknek. Nekünk olyan tanárunk volt, mint Keating.
Olvasott neked anyukád mesét, amikor gyerek voltál? Szerinted az felesleges volt?
Az egy dolog, hogy te utálod az irodalmat, attól nem lesz felesleges. És a válasz nem az erre, hogy utáljuk a matekot. Az igazi válasz az, hogy mindannyian különbözőek vagyunk és különböző az érdeklődési köreink is, ezért van, akinek ez, van, akinek az tetszik jobban. De ettől mindenkitől el lehet várni egy elégséges szintet a többi tárgyból, hogy legalább annyit tudjon, ami a mindennapokhoz elég.
Sajnos nagyon sokat számít, hogy milyen tanárod van. Nekem volt 2 borzalmas irodalom tanárom. Nagyon utáltam az irodalmat. Aztán jött egy jó tanár, aki megszerettette velem. A mai napig elemzek verseket, és ha valami tetszik, szívesen utána olvasok.
Lehet marhára közhelyes, de itt van két kép, négyszíves értelmezd:
Végezetül ezt az idézetet figyelmesen olvassad el, lehet segít megérteni, hogy mire való az iskola (ha már az oktatóknak nem sikerül ezt átadni):
"Az egész oktatás ügyet áthatja egy nagy tévedés. Egy óriási tévedés, ami abból áll, hogy azt hiszik, hogy a könyv arra való, hogy az ember a tartalmát belenyomja a fejébe. Az én nézetem szerint a fej az gondolkozásra való. És a könyv arra való, hogy ne kelljen mind azt itt tartani. Azt sokkal egyszerűbb a könyvtárban tartani - ugye? És akkor a fejemet használhatom sokkal jobb dolgokra: Gondolkozásra például. De ha a fejemet megtöltöm szecskával (szóval mindenféle adattal), akkor azt nem tudom használni semmire. És ezzel meg is bénítják, ezzel borzasztó kárt tesznek, mert megbénítják az embert. Mert ez a sok szecska, ami az ember fejébe belemegy, az úgy is elpárolog, abból semmi sem marad, azt az ember mind elfelejti. Ami megmarad, az a Tudomány, vagy Művészet, vagy a szépség szeretete, az, hogy egy problémát próbáljon megoldani, a tettre készség. Ezek az egyéni kvalitások, ezek a fontosak!"
"A tudományokat azokat át kell élni! Az, hogy én a kísérleteimmel élek. Shakespeare-t azt nem megtanulni kell, hanem átélni kell - ugye? A zenét nem megtanulni kell, hanem azt megélni."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!