Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vásárolt már más is a vaterán...

Vásárolt már más is a vaterán hamis ezüst ékszert? Mit tudok csinálni 4 hónap után?

Figyelt kérdés

Ezüstnek volt meghirdetve a termék, kb 4hónap mulva elvittem ékszerészhez egy apró hiba miatt és akkor mondtak: "olcsó kinai hamisítvány tömegével van a vaterán"

Az eladónak pedig rengeteg pozitívja volt. Egyszerűen nem értem.


2009. nov. 19. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A többiek nem voltak még ékszerésznél...
2009. nov. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha velem fordult volna elő, akkor biztosan megpróbálnám felvenni a kapcsolatot az eladóval.

Ha nem veszi vissza akkor írj a vaterának, és majd meglátod mi lesz.

2009. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
67%
A vaterán sok ezren vásároltak már hamis ékszereket. Szinte mindenki pozitívval jutalmazza a csaló eladókat hiszen gyönyörűen csillogó, sokszor hitelesnek látszó fémjellel ellátott ékszert küldenek kedvezőnek tűnő áron. Az, hogy nem arany vagy nem ezüst az rendszerint csak hónapokkal később derül ki amikor lekopik a bevonat vagy ha javíttatni kell. Szerintem minden ilyen esetet jelenteni kell az aukciós oldal üzemeltetőjének, a fogyasztóvédelemnek, a vám és pénzügyőrségnek, és talán a rendőrségnek is. Ha mindenki csendben beletörődik, hogy hamisat kapott akkor a csalók üzlete tovább virágzik, és további vásárlók tömegeit verhetik át.
2009. dec. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én kíváncsi lennék mi lett a vége, ha leírnád!

Hasonlóan jártam, nekem is megjött az "ezüst" nyaklánc, de pár nap múlva bevizsgáltattam, kiderült, hogy valami gagyi.

Legutóbbi e-mail emben pár nap haladékot adtam az eladónak, hogy jelentkezzen, ha nem teszi meg, először a vaterához, utána a rendőrséghez fordulok.

2010. jan. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És milyen alapon fordulsz a rendőrséghez? Ezekbe az ékszerekbe gyakran csak az van beleírva,hogy 925. Ez esetben nem hamisítás, mert ez a 3 jegyű szám csak finomságot,vagy márkajelzést jelöl(ez esetben márkajelzést). Nem tudsz semmit tenni, megvetted, miért nem voltál körültekintőbb, miért nem vettél magyar fémjeleset.
2010. júl. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dkdoky válasza:

Ugyan régi ez a kérdés, de ma is aktuális, így annyit érdemes hozzáfűzni az esethez, hogy

0. aki elad, és azt írja, hogy 925 sterling ezüst ékszert árul, csak akkor tegye meg, ha bevizsgáltatta ékszerésszel a terméket, vagy megfelelő papírral tudja bizonyítani annak valóságtartalmát, különben tényleg átverés az adás-vétel.

1. aki tutira ezüstöt akar vásárolni, az tegye ékszerésznél, vagy megbízható helyeken a neten. Biztos van a vaterán is, aki rendes ezüstöt értékesít, de biztos, hogy nem 1000 forint alatt! Aukciós portálokon történő vásárlásnál legyünk nagyon körültekintőek, ha nem vagyunk biztosak abban, hogy az eladó azt árulja, amelyet leírt, akkor ne vegyünk tőle semmit.

2. aki azt hiszi, hogy pár száz, esetleg egy ezresért eredeti teljesen ezüst ékszert vásárol, az rendkívül naiv és abszolút nem körültekintő.

3. ezek a távol-keleti hamisított ékszerek amúgy rendkívül szépek, nyugodtan lehet hordani, sőt vékonyabb láncok nagyon szép ajándékok fiatalabb leányoknak is. Volt velük dolgom, láttam jó pár ilyen láncot. Nagyon szép, igényesen megmunkált utánzatok.

4. Ugyan lehet, hogy nem fogja bírni 2-3 évig az utánzat (rendes ezüst is befeketedik ennyi idő alatt), de pár száz forintért lehet olyan láncokat venni, amelyek nyugodt szívvel verik a plázákban található gagyi bizsukat.

5. a vékonyabb rendes ezüst láncok sem teljesen ezüstök, ugyanis ötvözni kell, hogy kisbabák ráncigálásának ellenálljanak.

6. szóval mindenki eldöntheti, hogy pénztárcája megengedi-e, hogy arany- vagy ezüst ékszert vegyen, ha nem akkor meg az olcsóbb bizsut vagy a megszólalásig hasonlító ugyanúgy olcsó, ám nem szín ezüst ékszert.


Aki ezeket a lépéseket betartja, ő nem fog kellemetlen percekben részesülni, mert vagy tudja, hogy rendes ezüst ékszert vásárol, vagy utánzatot.


Amúgy 230 forint körül van 2011. augusztus elején a 925-ös ezüst világpiaci ára grammonként, nyers, feldolgozatlan állapotban. Nos ezek után mindenki döntse el, ha lát egy 5 grammos nyakláncot, amely 1000 forintba kerül, hogy mennyire lehet eredeti...


Szép napot,

Karesz

2011. aug. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!