Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire Használják fel az ásványo...

Mire Használják fel az ásványokat? ( kéne kémia háziba )

Figyelt kérdés
csak annyi kéne h 1-2 dolog amire felhasználják őket

#ásvány #Felhasználás.
2013. nov. 21. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Az iskola a legostobább dolog a világon.

Aki tud, az kérdez, aki nem tud, az válaszol.


Nálatok nem így van?

2013. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csomó minden van a neten :)

Amúgy én most fejbòl csak a szulfidokban tudok segíteni, abban otthon vagyok. Nem rég tartottam belőle előadást.

Minden szuldidból lehet kénsavat gyártani (H2SO4).

Viszont, most nem tudok mindent elküldeni, ha adsz priviben egy ímélcímet, elküldöm a ppt-t amit csináltam. :)

2013. nov. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

- fémek ércei (pl galenit - ólom; szfalerit - cink; hematit, goethit, sziderit, magnetit - vas; kalkopirit - réz; antimonit - antimon; cinnabarit - higany stb)

- üveggyártás, optika (kvarc, fluorit)

- mosószergyártás (zeolitok - pl kabazit, sztilbit, stellerit, analcim, mordenit)

- egészségügy (gipsz, barit)

- drágakőipar (korund (zafír és rubin változatai), berill (aquamarin és smaragd változatai), gránátok (andradit, spessartin, almandin, grosszulár), kvarc (ametiszt, citrin, hegyikristály stb változatai), opál (nemes, méz és tűzopál változatai), gyémánt (évszergyémánt változat)

- savgyártás (pl pirit - kénsav)

- csiszolóipar (keményebb ásványok, főleg a gyémánt)

Van még rengeteg, de szerintem ez is bőven elég lesz neked.


egy geológus

2013. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!