Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik angol anyanyelvű...

Haaat kérdése:

Melyik angol anyanyelvű országban a legmagasabb az átlagfizetés, és melyikben a legkönnyebb a megélhetés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Írország? Canada? USA? Britannia? Ausztrália?


Hol a legjobb dolgozni, hova a leg érdemesebb kimenni?

Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni?



2013. nov. 3. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik szempont: Mennyire tudod überelni a benszülötteket. Régen is sok diszidáló csak annyit tudott, hogy a vűgyott országban milyen jól élnek az emberek. Ja. De azok leginkább, akik oda születtek. Kanadát mi nem írjuk C-vel. A befogadókésség nem mindegyik felsorolt országban egyforma, sőt országon belül sem.

Személyes tapasztalatom nincs, de ezek közül talán Ausztráliában a legmagasabb az átlagos áletszínvonal, de nem könnyű ott letelepedni. Rokonaim, ismerőseim élnek az Államokban, de csak a jelen magyar viszonyokhoz képest könnyebb a sorsuk.

2013. nov. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részben hasznos választ. :)


A kérdés azért merült fel bennem, mert haverom írországban élt 3 évig, és azt mondta, hogy megváltás Magyarország. Nagyon honvágya volt, de azt mondta, hogy az biztos, hogy kicsit Spongya Bob-ban érezte magát kint, mert hozzánk képest relative buták tanulatlanok az emberek ott.


Másik haverom meg 2 hete jött haza USA-ból, ő csak 3 hónapot lehetett kint, azt mondta, fényévekkel vagyunk elmaradva tőlük sokmindenben. És bármikor visszamenne melózni oda. Azt mondta, hogy nem olyanok ott az emberek mint itt..nem aggódnak ennyire a jövő miatt, nem okoz gondot ott egy munkahely váltás. Nem okoz gondot egy jó autó vásárlása átlagfizetésből..stb.


És egy idősebb ismerősöm meg Ausztráliában élt több mint 30 évet. Itthon kivágták mindíg a főiskolákról. Ott a hajómérnöki sulit elvégezte és teherhajókat tervezett. Jól megszedte magát és most itthon boldog nyugdíjas.


Ezért kérdezem hogy szerintetek hol érdemes próbálkozni? Lehet én se maradnék kint örökre mert mégiscsak ide születtem, de a jövőt itthon nem lehet megtervezni...kint igen.

2013. nov. 4. 00:11
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja egyébként programozó vagyok..Android és iOS.
2013. nov. 4. 00:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez függ tőle, hogy milyen végzettséged van, mihez értesz amellet, milyen nyelvtudással rendelkezel, esetleg beszélsz e más nyelveket is, talpraesettség és még sorolható. Amerikáról tudok irni véleményt. 9 éve mentem ki friss diplomás orvosként, mára megnősültem, van egy fiam, van egy kétszintes házam és egy Maserati Ghibli-vel járok. Évente 2 hónapot jövök haza a családommal szülőkhöz, most éppen itt vagyok magyarországon.
2013. nov. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Programozó végzettségem van. De te is tudod, hogy önmagában ez nem jelent semmit. Továbbképeztem magam mobil eszközökre, és vannak kiadott appjaim...és Szuzukival járok, de legalább házam sincs. :D


Itthon orvosként azért te se járnál nagyon mással attól tartok. :) Oké, kint az orvosi fizetések a kiemelt fizetések kategóriába tartoznak és jól is van ez így.


De egy átlag mondjuk bevándorló programozó mennyit keres? Város, vagy cég függő?


Amikor kimentél, mennyire beszéltél angolul?

A sorozatok jó részét megértem, vannak angol vizsgáim (Adobe vizsgák), csak angolul olvasok könyveket, de egy interjún a mezőgazdaságról nem tudnék beszélni, az egész biztos.


Köszönöm, hogy írtál, és jó hallani/illetve olvasni hogy azért az orvosoknak jobb kint. Mert itthon az a cirka 100 párezer forint az nem az az összeg amiért nekiállnék ilyesmit tanulni. Az meg a másik, hogy pár napja hallottam, hogy 1 félév kb 1 000 000Ft az államnak, tehát 12 000 000Ft egy teljes orvosi képzés..ha sikerül elvégeznie a hallgatónak. Ez itthon nem kevés pénz, és ha a hallgató...vagy az állam ennyit költött a képzésre akkor meg kéne térülnie..de ilyen hazai orvosi fizetésekkel szinte elképzelhetetlen.

2013. nov. 4. 16:27
 6/10 anonim ***** válasza:
konkrétan nem tudom hogy a programozó mit takar, ha olyan mint a szoftveriró, fejlesztő meg programalakító, egy ismerősöm ilyesmivel foglalkozik, ő 2000 usd körül keres. ha jól tudom, ezt a fajta munkát adja ki az usa indiába, mert elvileg ott a microsoft is képez szoftveres zseniket, de nem tudom pontosan. anyanyelvi szinten beszéltem az angol mikor kijöttem. kint nagyon jó a fizetés, főleg hogy óraadóként is dolgozhatok és gyakorlatokat is vezetek a helyi orvosi egyetemen, őszinte leszek, amit kint megkeresek 1 hónap alatt a kórházban, az egyetemen óraadóként és gyakorlatvezetőként, az a magyarországi viszonlyatban legalább 10 hónap
2013. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Nemvagyszegyen válasza:

Szia!

A kérdésedre kicsit komplex a válasz, egész-estés sörözős beszélgetés lehetne. De leírom én mit gondolok.

Érdemes megnézni a minimálbérek az adó és a biztosítás arányát. Ebből elég sok leszűrhető. Az élelmiszer árakat a lakhatást etc.

Néhány infóm van innen onnan nem túl frissek de nesze:

Barátom 2006-ban kiutazott tanuló vízummal Sydney-be. Munkát vállalt és beiratkozott egy iskolába.

Vállalkozásba kezdett etc.

Sosem panaszkodott...

Másik barát (neked Ő a fontosabb) programozó. Londoni karrierbe futott...Először egy raktárban pakolt egy ügynökségen keresztül és küldözgette az önéletrajzokat. Kb 6 hónap után felvette egy cég és pötyöghet heti 39 órában amit kell. Nem kevés pénzért. Ő sem panaszkodik...

Jómagam is Londonban élek. 3 hónap futárkodás után nekem is bejött és egy szupermarketben ahol mára menedzser lettem. Nem panaszkodom...

És van még...

2013. nov. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen aválaszokat!

Doktor úr! megrendelésre készíek itthon iPad-re és iPhone-ra programokat. Ezt jelenti a programozó az esetemben. :)


Utolsó válaszoló! Szóval akkor érdemes mindenképp. Dublint néztem ki, mert tettszik a város, kisebb mint Budapest, tisztább, és barátságosnak tűnnek az emberek. Persze az idő az vacak, de nem is nyaralni megyek ki.

:D


Innen-onnan hallottam, hogy London az drága. Hát ugy mihez képest. A magyar fizetésekhez képest biztosan, de azért az ottanakhoz aligha.


Az érdekelne kicsit, hogy meliyk országban mekkora a munkanélküliség az adott szakmákra vetítve de majd utánanézek.


Egyébként itthon jól keresek, szóval nem minimálbérből élek...csak ugye az a nem mindegy, hogy kint ennek az 5xösét is megtudnám keresni pontosan ugyanezzel a munkával.

2013. nov. 5. 12:51
 9/10 anonim válasza:
Ausztrália. Viszont bejutni talán ide a legnehezebb. De megpróbálni mindent lehet.
2013. dec. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ausztráliában élek és az itteni programozók hatalmasat szakítanak.

De az ausztrálok előnyben vannak néha nem is olyan jók. Ez köszönhető a sok indiaiaknak... Gyere ide!

2014. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!