Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A DVD lejátszónk néha úgy...

A DVD lejátszónk néha úgy játtsza le a filmeket, hogy a háttérzajok hallatszanak, de a szinkron meg nem, vagy alig. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Alpha DVD lejátszónk van

2013. júl. 19. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Vszeg azért, mert a hang 5.1-es, a tv meg csak sztereó (2.0), de ha -neadjisten- csak mono (1.0), akkor meg totál cumi (hiányzik a többi hangszóró hangja), és ráadásul az effektek meg amúgy is túl hangosra vannak keverve a mostani filmek alatt (pl. moziban is idegesítő). Ha meg mikrofonos a hang, akkor ez a jelenség hatványozottan jelentkezik.

Ilyenkor ha annyira hangosra veszed, hogy a beszéd érthető legyen, akkor a többi meg ordít.


Én csináltam már olyat, hogy leszedtem a hangsávot a filmről, a közepet (a beszéd részét) kiemeltem, a dübörgést meg lekevertem, és úgy raktam vissza rá.

2013. júl. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1. ezt hogy lehet?

2. van rá mód hogy megjavitsam valahogy?

2013. júl. 19. 17:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt nem kell/lehet megjavítani. Vagy ki tudod osztani 6 hangszóróra a hangot (van házimozi rendszered), és esetleg a hangszínt szabályozni, vagy nem.
2013. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!