Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bajba kerülhetek emiatt?

Bajba kerülhetek emiatt?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy blogot, ahonnan letölthetővé válhatnának az általam régen megvásárolt CD-k, bakelitek. Több ezer darab.

Én ezeket megvettem, nem letöltöttem, de most ingyen, mindenféle további nélkül "odaadnám" mindenkinek.

A kérdésem az lenne hogy:

Bajba kerülhetek -e amitt, hogy feltöltök az internetre vélhetően szerző jogvédelem alatt álló zenéket úgy, hogy nekem abból semmilyen jövedelmem nem származik, ergó úgy tölthetőek le, hogy nem kell érte fizetni.


Azaz ingyen adom, ingyen vihető. Lehet ebből baj?

Köszönöm

Kovácsné, Margit. 50/N



2013. júl. 10. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy megvetted, csak arra jogosít fel, hogy meghallgasd. Elvileg ezt senki mással nem oszthatod meg. Már egy fodrászatban sem játszhatod le munka közben, csak ha jogdíjat fizetsz.
2013. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.

A CD-vel és bakelitekkel nem magát a zenét, hanem annak a saját célra történő meghallgatásának a jogát vetted meg. Tudtommal ezt te továbbadhatod, viszont nem terjesztheted, és nem sokszorosíthatod. Márpedig ha felpakolod netre, azzal bizony kimeríted a terjesztés fogalmát.

Persze, nyilván nem fognak érte kivégzőosztag elé állítani (ha az USA-ban élnénk, kis túlzással akár azt is emgtehetnék), és egyébként személy szerint hülyeségnek tartom, hogy a már szinte sehol nem kapható régi zenék közzétételét is így üldözik, hiszen gyakorlatilag ha egy ilyen gyűjteményt elérhetővé tennél, az inkább lenne értékmentés, mint kalózkodás.

De sajnos a jog sokszor elég irreális, és mondom, nem valószínű, hogy ezért bebörtönöznének, de azért jobb félni, mint megijedni szerintem.

2013. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat.. Szomorú, hogy ilyen világot élünk. Amikor én voltam gyerek (igen, őskor :D) akkor azt hirdettük, hogy a zene ingyen van, és szabad (nem Magyarországon éltem).


Most közel 1000 nagyon ritka lemez van a birtokomba, olyanok is, amiket sehol sem találok a neten, még megvásárlásra sem. Tehát még megvenni se lehetne, pl az itunesról vagy máshonnan. Sehonnan.

Akkor nem értem miért lenne baj ha feltenném. Hülye egy törvények ezek sajnos :(

2013. júl. 10. 23:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!