Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kútfúrásnál milyen mélységig...

Kútfúrásnál milyen mélységig kell lefúrni ahhoz, hogy tiszta, mosásra, zuhanyzásra, medencéhez való vizet találjunk?

Figyelt kérdés

2013. jún. 22. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kútfúró cég tudni fogja, egyébként sokban függ hogy alattad milyen a talaj
2013. jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak mi magunknak szeretnénk fúrni, persze azzal nincs is gond, mert le tudunk fúrni jó mélyre is, csak arra vagyok kiváncsi hogy kb milyen mélyen található olyan minöségü víz ami ezekhez jó volna
2013. jún. 22. 13:48
 3/6 anonim válasza:
Kb. 30-40 méterre kell lefúrnotok. 10 méter felett csak talajvíz van ami csak locsolni jó. Attól függ persze a kívánt mélység, víz elérése, hogy hegyekben, dombságon, vagy pl. az Alföldön laktok e és milyen a talaj alattatok.
2013. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen Alföldön lakunk, Debrecen mellett, és elég agyagos a talaj!
2013. jún. 24. 14:55
 5/6 anonim válasza:
Alföldön kb 20-30 méteren kell lennie víznek, az agyagréteg alatt, kristálytiszta víz van. A béléscsövet ne irdaljátok be, nem szabad, mert a koszos talajvíz elfertőzi az alsó vízadó réteget. Ha minden rendben, ívóvíz minőségű vizet találtok, napi kb 1,5 2 köbméteres napi vizhozammal. Szerintem próbáljátok meg, megéri.
2013. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Sikerült megcsinálni, és tényleg nagyon tiszta vizet kaptunk! Egyébként 27m-es a kút, és semmi értelme ennél mélyebbre menni, ugyanis vagy 20m-ig ugyan ez a vizadó réteg van, ugyan ezzel a vizzel, tehát értelme nincs 30m-nél mélyebb kutat fúrni/fúrattatni...
2013. jún. 29. 17:03

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!