Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy zippo öngyújtóm....

Van egy zippo öngyújtóm. Lehet bele tenni sima benzint is vagy lámpaolajat, vagy csak a zippo benzin jó?

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sima, mármint tiszta benzint? Vagy 95-öset? Inkább ne, nagyon büdös lesz; a sima benzin meg hamar kipárolog belőle. Lámpaolajat lehetni lehet, csak nem gyullad majd be. Öngyújtóbenzinek közül bármilyen jó, de azokból is van büdösebb meg kevésbé büdös, az újabb Zippo benzinek az utóbbi.
2013. máj. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jó tanácsot kaptál, csak annyit, hogy vegyél egy kisüveg foltbenzint..vagy sebbenzint ha még létezik...
2013. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olajat nem mert nem fog meggyulladni. Sima ólommentes benzint tölthetsz bele ha nagyon muszáj de inkább a sebbenzin. Nem jó pl. a petróleum sem. A meggyulladásához kell az hogy a fejben legyen annyi elpárolgott elegy ami begyullad. Ezért nem illékony folyadék nem jó attól függetlenül sem hogy amúgy könnyen meggyulladna.
2013. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ez a nevem! válasza:

Aki azt írja hogy a petróleum nem jó,akkor az nem látott még petróleum lámpát közelről!Nekem volt is még!

Jó a petróleum is,csak jobban kormolni fog a benzinnel ellentétben,bár kicsit nehezebben,de meg gyullad.

Persze a legjobb a tiszta benzin.

2013. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy már mondták, használhatod sebbenzinnel is. Patikában lehet kapni, 100 ml 220 Ft-ba került. Május 15-én vettem, még félig van. Mondjuk olyan sokat nem dohányzom. Nekem 3 naponta kell tölteni, de én egy nem-zippo benzins öngyújtót használok, amit a fiók aljában találtam. Megvágtam a kanócát, új tűzkő és kicseréltem vattára a benzintároló szövetet, tökéletesen működik. Nem tudom, hogy speckó ögy-hoz kaphaó szövettel jobb lenne-e, mármint hogy kevesebbszer kelene újratölteni. De nem hiszem.

Petróleummal tényleg nem gyullad be, próbáltam azt is. Még fele-fele arányban sebbenzinnel keverve sem.

2013. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 22. 21:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak sebbenzin semmi más nem jó bele!
2017. jan. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!