Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnám leküzdeni a...

Hogy tudnám leküzdeni a félelmem éjszaka az utcán?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Tudom, nem kellene éjjel egyedül mászkálnom, de muszáj. Hajnal 2-3-4 órakor szoktam hazajárni, ha hétvégente elmegyek a barátaimmal valamerre. A szüleimnek mindig azt mondom, valaki majd hazahoz kocsival, mert nem akarom, hogy éjjel felkeljenek, elautózzanak értem, ha meg azt mondom, gyalog jövök haza, el sem engednek. Nem mindig tud hazahozni valamelyik barátom, van, hogy nem kocsival jönnek vagy épp annyit isznak, hogy úgy gondolják, jó dolog haza rallyzni, de én úgy nem ülök be senki mellé, nem vagyok hülye.


Nagyon félős vagyok, még egy ág reccsenésétől is felmegy a vérnyomásosom nyolcezerre. Állandóan a hátam mögé nézek, ha szemben/ mögöttem jön valaki, ver a víz, a torkomban dobog a szívem, szinte futok. A beszólogató részegekről, hajléktalanokról ne is beszéljünk, inkább visszafordulok, teszek egy óriási kitérőt. A telefon mindig a kezemben van, ha olyan van, tudjak gyorsan telefonálni valakinek. Nem tudom, mi okozhatja ezt nálam. Talán az, hogy tőlünk egy utcára pár éve 15-20 cigány család lakott, állandóan beszólogattak, követtek, illetve szintén az egyik szomszéd utcában lakik egy mentálisan beteg srác, aki régebben gyakran követett a város különböző pontjaira, vigyorgott rám, ordítozott, ha meglátott. Nagyon szeretném leküzdeni ezt a félelmet, mert tudom, hogy meglátszik az emberen, és akkor nagyon könnyű prédának tűnik, ha ténylegesen olyan emberbe botlik. Illetve nekem sem jó azt a 20-25 percet gyomorideggel, kalapáló szívvel, izzadó tenyérrel, remegve megtenni úgy, hogy folyamatosan arra gondolok, bármelyik pillanatban belém köthetnek, állandóan össze-vissza tekintgetek, jön-e utánam, mellettem valaki más. Mit tehetnék? Azt ne mondjátok, hogy ne menjek sehová így, bizonyos esetekben nem tudom megoldani máshogy a hazajutást, otthon maradni pedig nagyon nem szeretnék. Inkább a félelmem megszüntetésére keresek megoldást. Köszönöm!

18l


2013. máj. 1. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Volt sokáig, hogy én is féltem éjszaka. Igaz én fiú vagyok, ezért teljesen más a helyzet. Sajnos kisebb koromban, amikor még az is új volt, hogy este 8 körül egyedül megyek haza volt, hogy célpont lettem. Konkrétan csak úgy nyakon rúgtak miközben vártam a buszt, persze hátulról. Utána eléggé féltem, meg apróbb incidensek után is. Kis esetlen gyerek voltam, de azóta eléggé sportos alkatom lett így már nem kötnek belém (micsoda véletlen). Mivel te lány vagy neked nehezebb, de talán könnyebb is. Szerintem ne azon izgulj, hogy baj lesz. Nyugtasd meg magad, hogy eddig se volt gond, most se lesz. Ijesztő alakok vannak, de ahogy látom, hallom komolyabb esetek nincsenek. Nőknek általában csak beszólogatnak, fiúkat se szokták bántani, ha nem szólnak vissza. Ha belegondolsz, hogy még eddig nem történt baj se veled, se az ismerőseiddel az megnyugtató lehet. Persze ritka kivételek vannak, ilyen esetekre vettem én a barátnőmnek paprika spray-t. Az elég hasznos ha meg akarod védeni magad.

Én rájöttem már, hogy régen túl feszült voltam és aggódtam olyanok miatt ami miatt nem kell. Rájöttem, hogy fölösleges és sokkal jobb most. És mielőtt azt hinnéd, hogy sok idő átállni ilyen gondolkodásra én is csak 19 éves vagyok és már egy ideje nem izgulok ilyeneken.

2013. máj. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!