Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mindig éjszaka jön rám...

Miért mindig éjszaka jön rám az ihlet?

Figyelt kérdés
Elég sokat írok, és mindig csak éjszaka bővítem őket, mert akkor van ihletem. Néha napközben is, de éjjel csak úgy dől belőlem. Van, hogy azért maradok fent 3-4-ig, mert annyi ötletem van, és csak úgy magától jön a sztori folytatása.
2013. ápr. 19. 00:19
 1/6 anonim válasza:
Nem tom, én is ilyen vagyok. Még papír és toll is mindig van az ágyam mellett, mert elalvás előtt dőlnek az ötletek. És reggel még rá is csodálkozom sokszor, mert már el is felejtettem miket írtam le :)
2013. ápr. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hm, legalább nem vagyok egyedül:))
2013. ápr. 19. 00:40
 3/6 anonim válasza:
Nem :) Biztos van valami hormonális háttere egyébként, este-éjszaka termelődik a sötét hatására a melatonin ami ugye lenyugtat, álmosít, lehet ilyenkor a kreatív agyfélteke aktívabb, nem tudom. Valszeg valami ilyesmi lehet.
2013. ápr. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem van egy másmilyen elméletem. Hangsúlyozom, semmiféle bizonyítékom nincs, csak egy ötlet. Ugyebár az agyunk mutat valamiféle elektromos aktivitást, amit elektroenkefalográffal meg is lehet mérni. Nos az többé-kevésbé igazolt, hogy emberek egymást, sokszor egymás gondolatait valamiféleképpen meg tudják érezni akkor is, ha ez az öt érzékszervükkel lehetetlennek tűnik. Amikor mondjuk egy nagyvárosban a milliónyi ember ébren van, és a közvetlen környezetünkben is több ezren "pörögnek", az egyfajta gondolati zaj. Ha alszanak, valószínűleg sokkal csendesebbek (még ha álmodnak is). Szerintem ez egy művészre simán lehet hatással (én is éjjeli bagoly vagyok egyébként). Kicsit összeszedetlen vagyok, mert irtó szar kedvem van, de talán érthető, mit akartam mondai.)
2013. ápr. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2xSü ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb a magyarázat. Napközben egy csomó inger ér, teszed a dolgod, stb… Este, éjszaka kicsit lelassul a világ. Sötétebb is van, a környezet is kissé elcsendesedik. Főleg lefekvés előtt az ember kissé megnyugszik, képes jobban ellazulni. Tudja, hogy ha maradt is nyitva probléma, kérdés, teendő az adott napon, azt már másnap lesz csak aktuális, nem is foglalkozik az ember annyira vele. Az agy is kezd álom üzemmód felé közeledni, sokkal könnyebben beindulnak asszociációk, stb…
2013. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó gondolatok, legalább ezáltal most már vannak elképzeléseim, mi lehet az oka. :D Köszönöm a válaszokat! :)
2013. ápr. 19. 18:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!