Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ügyvédet fogadnék lejárt, és...

Ügyvédet fogadnék lejárt, és folyóban lévő tartozás miatt. Milyen összeget kérnek el?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 17. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk?

Ahány ügyvéd, annyiféle díjszabás.

Maga az ügy is számít, hogy egyáltalán miről van szó.

Menj el egy ügyvédhez, és kérdezd meg, így erre nem lehet válaszolni.

2013. ápr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez elég össze tett dolog. Nekem a volt férjemmel volt ügyem, neki volt egy ügyvéd elött irott tartozása (több millió), de nem akart fizetni.


Egy másik ügyvédhez kellett menni, mert aki írta a szerzödést az nem lehet az ügyvéd.


Szóval úgy kezdödik, hogy az ügyvéd ír egy felszólítást az adósnak amiben mindent leír milyen vonzata van annak ha nem fizet. (exemet ez jobb belátásra derítette, ezek után fizetett rögtön)

Ha 2x felszólításra nem fizet, nem reagál akkor lehet keresetet beadni. Aztán jön a tárgyalás. Mivel van írott papír így biztosan megítélik neked a kifizetést. Na de eddig mindent neked kell fizetned, ez több százezer is lehet. Majd a per végén még ráperelik ezeket a költségeket is az adósra. (természetesen a tartozás összegét kamatostol kell megfizetnie az adósnak)

ìgy mivel ez elég sokáig elhúzodik többszáz ezerrel több költsége lehet az adósnak.

Aztán ha nem tud fizetni már indulhat is a végrehajtó. A végrehajtót már nem neked kell fizetni, azt az adósnak, ha nem fizet akkor a kiszállási díjakat hajtják be elöször. Visznek mindent ami eladható és értéke van. ha nincs semmije sem akkor ráterlehlik a fizura, ha az sincsen akkor egyszer lesz nyugdíjas és majd abból vonják. Sajnos akkor elég késön kapod meg, de igazából ez a menete.


A díjazást nem tudom, de ez elég nagy összegek.

nekem több millióval tartoztak így megérte, a levél azt hiszem 20.000Ft körül volt.

2013. ápr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ügyvédi díj az ügyfél és az ügyvéd közötti megállapodás kérdése, annyi amennyiért vállalja. Ilyen ügyeknél figelembe szokták venni, hogy mekkora összeget kell behajtatni és ahhoz mérik a penzumot, elvétve van aki szerényebb alapdíj mellett a behajtás sikerességének függvényében a behajtott pénz x százalékát kéri, de erről én még csak úgy hallottam, hogy vagy nagon régi volt az ügyvéd-ügyfél kapcsolat v. sógor, koma, cimbora voltak.
2013. ápr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elévülési tarozások fizetéséről van szó.Összegezve leszeretném tisztáztatni a jelenlévő.és elévült adósságaimat,mert olyan letiltások jönnek a munkahelyemre,amik 6-8-10-12 évesek.

Mivel nekem sem pénzem,sem időm,de legfőképp pénzem is épphogy,hozzáértésem pedig még annyi sincsen.Ezért érdeklődöm.

2013. ápr. 17. 12:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Ügyvédnél érdeklődj, mert attól, hogy régi a tartozás, nem biztos, hogy el is évült.
2013. ápr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!