Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elváltam a férjemtől. Közösen...

Elváltam a férjemtől. Közösen építettünk házat. Nem fizetjük a hitelt. Én dolgozok és nevelem 2gyermekünk, ő le van százalékolva. Hogy lehet azt megoldani, hogy fizesse a részlet felét?

Figyelt kérdés

2013. febr. 24. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

SEHOGY. (Hiába kérdezed meg még akárhányszor, attól nem változik semmi)


Egyrészt a vagyonmegosztásnál szabályozva lett (illetve kellett volna), hogy kinek mi jár, és mit kell fizetnie.


Ha a férjed rokkantnyugdijból két gyerekre gyerektartást fizet, akkor már annyi pénze sem marad, ami a kajára elég neki - nemhogy még hitelt törlesszen, mert azt senki nem várhatja el töle, hogy éhenhaljon.


Mellesleg TE miért nem fizeted a hitelt? Gondolom, mert akkor neked nem lenne másra pénzed.


Ha nem fizeted a hitelt, akkor rövidesen elárverezik a házat és semmi sem marad belöle. Okosabb lenne eladni és a maradék pénzen megosztozni.

2013. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. Miért CSAK a férjet kell lehúzni? Örülhet, ha nem hal éhen a rokkantságijából.

Adjátok el a házat, és osztozzatok meg a maradékon.

2013. febr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én már két hitelt fizetek vissza plusz a gyerekek.Az exem nem fizet gyerektartást sem.Nem csak a kis nyugdíja van.Nagyon jól kijön a pénzéből.
2013. febr. 24. 11:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja gondolom , milyen jól megélhet 50e-ből . De még lehet , hogy sokat is mondtam , mert akik rokkant nyugdíjat kapnak , azok nem igen kapnak 40e-nél többet .

Abból még fizessen 30e és akkor éljen , meg 20-e ből nem ?


Egyébként az első tökéletesen elmondta . Adjátok el a házat , vagy viszi a bank .

2013. febr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!