Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen módon mehetnék...

Hogyan, milyen módon mehetnék ki külföldre tanulni?

Figyelt kérdés
Három hét múlva leszek 14. Nagyon szeretnék kimenni külföldre pár hónapra, London vagy Cambridge vonz leginkább, de tulajdonképpen mindegy, a lényeg, hogy angol nyelvterület legyen, valami szép városkában, hasonló korú társaságban. Néztem már egy "irodát" akik párhetes külföldi utakat szerveznek tinédzsereknek, de az sajnos drága volt nekünk nagyon. Alig van pénzünk, de nekem ez minden álmom... Hogy lehetne megoldani? A cserediák-program hogy működik, mennyibe kerül, hol lehet jelentkezni? Jövőre megyek középiskolába. Előre is köszönöm!
2009. szept. 21. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs valaki ismerősöd kint? Engem egy kedves barátnőm kért meg,hogy 1 évre fogadjam be a lányát,hogy itt kint Angliában tudjon tanulni..Mivel a leányzó alapból egy nagyon kedves lány nem esett nehezemre igent mondani..Mi a szállást biztosítottuk neki(külön szobája volt,mert 3 szobás lakást bérelünk),csak egy kevés kajapénzt kértünk el,és a lány szülei állták a többit.Ruha,szórakozás stb...

1 év alatt elérte azt,hogy elment,és külön itt kint letette a nyelvvizsgát sikeresen...

Talán valami ilyesmit te is megtehetnéd.Így olcsóbb,és könnyebb kijutni..Ha van rokonod még jobb,akkor legalább nem ismeretlenekhez mész..

nemrég írtam ugyanezt egy lánynak is,talán így bejönne a dolog..Vagy legalább a nyári szünetben próbáld meg egy ismerőshöz kimenni,mert sok tanfolyam van ami 3-4 hónapos full time.Sokat meg tudnál ott tanulni,hisz angol tanároktól tanulnál.

2009. szept. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az angoltanárodtól kérj segítséget, nekik szoktak lenni összeköttetéseik. Ha nincs kint rokon, akkor máshogy nem valószínű. Én is nézegettem ilyeneket, hogy kimenni külföldre tanulni középiskola alatt, küldtek is brossúrát, de horribilis árak voltak. Volt olyan, hogy csak 1-2 hónap, de akár egész évre is ki lehetett menni, különféle szállási lehetőségekkel, lehetett családnál lakni, meg valami pazar kollégiumban (nem ezt a nevet adták neki, hanem valami olyan volt, hogy globál falu vagy ilyesmi), de pl. az, hogy egy évre kimenjek los angelesbe (én oda akartam) az több millió körül mozgott, és a pár hónapos angliai utak is több százezres összegek voltak. Ezért mondom, hogy inkább az angoltanárt kérdezd meg, hogy tudna-e ebben segíteni. De szerintem ez így is drága lesz, eleve az út miatt, meg biztosítást is kell kötni, a szállás se ingyen van, akkor sem, ha családnál laksz, mert ők is etetnek valamiből, nekik is ki kell fizetni hogy vendégül látnak.
2009. szept. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!