Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy sráccal levelezek Yugoslav...

Egy sráccal levelezek Yugoslavia-ból. Hogyan lehetne jobban szóra bírni?

Figyelt kérdés

Annó az angol tanárom volt e-mailekben.A magán életét nem szerette volna nagyon szóba hozni.Már nem tanít.Néhány hónap után rá írtam "Ha szüksége van rám én itt vagyok."

Hallgattam Yugosláv zenét a net-en.Őszintét meg valva elég Orosz hangzása van majdnem minden stílusuknak.Ez monoton,semmi gyengédség.Megkérdeztem anyumat és valóban zárkózottak csak nem akarta mondani nehéz lesz a Sráccal szót értenem.De nem adom fel még.Bizony 1 éve megy a levelezés.Miért levelezhet esetleg velem?Nem értem sajnos.

Levél:

Kedves x


Rég nem hallottam felőled, remélem jól vagy . Biztos forrásból tudom, hogy jön az Armageddon, ugyanis az internet szolgáltatóm tíz nappal meghosszabbította az elérésemet, valamilyen kiesésre hivatkozva, amelyet én állítólag megéreztem. Ezért a pokolban fogok égni, viszont elfogadtam. Képzeld a testvérem játszott az Autovízió játékán az MTV1 -en és nyert egy ajándékcsomagot, sapkát , pólót, meg hasonló őrületeket. Ráírták a derék magyarok, hogy a vám már ki van fizetve, de ne tudd meg mennyi volt az itteniek vámja. -Na jó picit túloztam-. Itt humoros a helyzet, ugyanis mindenki le van égve, viszont ilyenkor röhögünk a legjobban. Nagy meglepetésemre a youtubon megtaláltam széplány korom legjobb zenéit, így tizenegynéhány év távlatából örömmel nyugtázom, hogy a szövegekben nem az anyánkat szidták, sőt értelmes dolgokat mondanak, nem úgy mint sok mai énekes. Összejöttem két bolond franciával, az egyik tanárnő lesz, a másik mérnök, és az volt a heppjük , hogy Franciaországból Isztanbulig biciklin jussanak el. Beállítottak a faluba aztán valamelyik ismerősöm elhozta hozzánk, így elkalauzolgattam őket. A fene a kalandos természetükbe. Az egyik öreg aki már két megszállást átélt felajánlotta, hogy ha nem sietnek akkor igazán megszállhatnának ők is, legalább száz évre. Mondták, hogy gondolkodnak rajta. Ha elvisz az NBH akkor tudod, hogy miért. Na, ezt jólmegasszontam. Írj magadról régen nem hallottam felőled.

XY


Tegyek hozzá annyit magas a végzetsége és igaz viszont nem ezért kedvelem. :)


2009. szept. 14. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy miért leveleztek, azt nem tudom, de hogy Jugoszlávia már legalább 15 éve nincs az biztos. Sőt jugoszláv nyelv nem is volt soha csak szerb és szlovén és horvát...stb.


Ha ezt se tudod, akkor végképp nem értem miért levelez veled valaki egy olyan országból aminek a nevét sem tudod és azt sem, hogy ott hogyan beszélnek.

2009. szept. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerb nyelvet beszél.Én nem Magyarországon éltem.Jobb dolgom is volt,hogy ezzel foglalkozzam,mi merre és hogyan.Igaz illik már megtanulni.Nem azért írtam,hogy lehurrogj.Egyébként igazad van.
2009. szept. 14. 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!