Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol találhatok zajszintmérőt...

Hol találhatok zajszintmérőt és milyen áron? Lakásunk alatt fitness működik, nem hallom a saját hangomat sem.

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 13:26
1 2
 1/11 Jézus :) ***** válasza:
Hívd ki a rendőrséget, említsd meg hogy nagy a zaj. Hoznak zajszintmérőt. Ők megállapítják, hogy a mért adat a megengedett szint alatt van-e.
2013. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnak is panaszkodhatsz és majd kötelezik őket zajszintmérésre. Bosszúnak pont jó, több, mint százezer forintba fáj egy ilyen mérés.
2013. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ezeket már próbáltuk:

rendőrök: nem az ő hatáskörük, az önkormányzatnál tegyünk feljelentést

önkormányzat: volt mérés, kötelezték őket a zajszigetelésre. (nem ért semmit, nem csinálták meg, de a szomszéd pusztán félelemből aláírta, hogy megtörtént) Ja, és közölték, hogy most már ők hamarabb tudják, hogy jönnek mérni, mint mi..... Találtam pár zajszintmérőt: 60-100 ezer között mozog az ár. Tudom, hogy jogilag behajtható lenne rajtuk az ára, de már nem igen bízom benne................. költözni pedig jutszt sem fogok! Az én házam, az én váram. Hülyék mindenhol vannak, nem költözhetünk mindig el........... Minden esetre utálom a vállalkozókat! Nem néznek azok se istent, se embert. Azt hiszem a tulajdonos lakása mellett kell szereznem egy bérleményt............. :)

2013. márc. 11. 08:23
 4/11 anonim válasza:
Sajnos úgy tudom, hogy ha valóban fitness-szalonként működik a hely, akkor joguk van az órákon hangoskodni. :-((
2013. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem jól tudod. Senki nem zavarhatja a másikat. A zajhatárt be kell tartania. DE ez LAKÁS! Mindig is az volt. Ugyan bárki csinálhat a saját tulajdonában, amit akar, de KÖTELES a másik embereket is tekintetbe venni. ALKOTMÁNYOS JOG is van a világon. Szerinted bárki viselkedhet úgy, hogy a másik ember ne tudjon a saját OTTHONÁBAN beszélgetni, TV-t nézni, esetleg zenét hallgatni? Na az egy szép új világ lenne. A törvények azért vannak, hogy védjék a másik ember jogait is, DE SAJNOS EGYRE TÖBBEN CSUPÁN önmaguk használt nézik. A törvényeket kijátszák stb. Hiába, amíg akadnak, akik kenőpénzért szemet hunynak........ Amikor BÁRKI is bármilyen tevékenységet akar elkezdeni, ahhoz bizony ENGEDÉLYEK kellenek, többek között zajszintmérés stb. Holnap lehet, hogy a TE szomszédod nyit egy aranyos, kis lakás kocsmát. Akkor is ilyen megértő leszel?
2013. márc. 19. 08:18
 6/11 A kérdező kommentje:
Előzőnek! Zseni vagy! El kezdtem keresgélni és találtam egy kiadó ingatlan a zajongó mellett.- már viccként felmerült ugyan, de most elöntött a méreg - Lakáskocsmát fogok csinálni. Ugyanis a törvény értelmében saját bérleményben is fogadhatok vendégeket, a kutya nem tudja bizonyítani, hogy azok idegenek-e...... csupán az ismerős ismerőse stb.... Ugyan kell a zajhatár be nem tartása miatt a büntikre számítani, DE NEKEM IS MEGÉRI. Majd meglátjuk ki járt jobban. :) Nekünk az 1 HETES! babánk nem tud pihenni, sírógörcsei vannak. A részegek utáni takarítás, a véletlenül hozzá becsengető sok-sok éjszakai érdeklődés stb..... Szerintem hamar megtanulja, hogy tartsa be a szabályokat. - ráadásul ott hol hangoskodás van, hol nem igen nehéz a bizonyítás. Itt az utcán is túl hangos a zaj, nemhogy a környező otthonokban. MINDIG 8- éjjel!! 11 - 12-ig. Igazán az az érzésem, hogy csupán további lakásokat akar venni nagyon-nagyon áron alul. Hiszen a 75!!! éves néninek is azt tanácsolta: Költözzön zöldövezetbe! Majd ő segít.
2013. márc. 19. 08:48
 7/11 A kérdező kommentje:

Tisztelt Szerkesztők!

Valamit jobb oldalt sikerült megjelölgetni. (Nézegettem mit jelentenek és a kattintgatásokkal.....) Nem tudom mit jelöltem meg, DE VÉLETLEN volt..... Nem tudom tényleg elállítódott-e. Nem találtam azt sem, hogy hol írhatnék a Szerkesztőségnek.... Bocsánat!!!

2013. márc. 19. 08:55
 8/11 anonim válasza:
Nem vagyok megértő. Sajnos nekem is iszonyú hangos szomszédaim vannak, eleve azért is tévedtem erre a topikra, mert fogalmam sincs, mit tehetnék velük. Ők "csak" bulizósak meg mindent lármásan csinálnak, de nekem is kisiskolás fiam van, és nem mindegy, hogy este nyolckor vagy tízkor alszik el, ha másnap reggel nyolckor már fgigyelnie kell az iskolában. Viszont úgy tudom, hogy ha rendeltetésszerűen működik egy kocsma, szabadtéri színpad, fitness-szalon mondjuk aerobic-órákkal, akkor joguk van működni, és a szomszédok nem tehetnek panaszt. A régi házunkban azért balhéztak, mert közel volt a játszótér és máshová akarták tétetni, mert nyáron nem tudtak pihenni. De maradt a játszótér, hiszen elvileg amikor odaköltöztek a lakók, tudták, hogy ott játszótér van. :-(( Azt viszont nem tudom, olyankor mi van, ha később nyit meg egy ilyen zajos létesítmény, mint ahogy a lakók ott élnek. Esetleg a lakók beleegyezése is kell hozzá? Nem tom.
2013. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Előző vagyok. Mármint velük nem vagyok nem megértő. Benneteket megértelek, mivel egy cipőben járunk.
2013. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérj birtokvédelmet, és tegyél feljelentést birtokháborítás miatt (a zajongás a birtokháborítás).
2013. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!