Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fűtés Klímával? Mennyire...

MrHard kérdése:

Fűtés Klímával? Mennyire hatásos a Klímás fűtés?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezzel kapcsolatban már sokan tettek fel kérdést, de nem találok olyan választ, ami értékelhető lenne :( Van egy 49m2-es lakásom, szigeteléssel és új nyílászárókkal! Igazából az érdekelne, hogy hatásosan kifűt-e egy klíma egy lakóépületet még kemény hidegben is, és hogy zavaró-e a hangja, vagy éppen hogy csak zümmög? Ha lehet, akkor olyanok írjanak, akiknek személyes tapasztalatai vannak! Előre is köszönöm :D

2013. febr. 28. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy dual-split típusú, 3,5Kw-os teljesítményű hűtő/fűtő klímával lehet eszközölni ezt a megoldást.

A dual-split azt jelenti hogy egy kültéri egységhez két beltéri egység tartozik.


Az nem vitás hogy ezzel kifűt egy 49m2-es lakás.

A kérdés az hogy megéri e!?

A fűtési funkció rosszabb hatásfokkal dolgozik mint a hűtés. Ez leginkább az áram fogyasztásban fog megmutatkozni. Ami gép típusonként eltér.


Értelemszerűen a drágább kategóriáknak jobb a fűtési COP értéke.

Ahogy én anno tanultam, Egy átlagos készülék COP száma 2-3 körül van.

Vagyis 1 kW árammal 2-3 kW hűtési/fűtési energiát kapunk.

Tudomásom szerint a jobb kategóriák COP száma 5!


Ebből már ki tudod számítani, hogy mekkora ármarfogyasztást fogsz kapni ha felfűtöd vele a lakást.


Tapasztalatom szerint olyan 30-60perc alatt be tudja fűteni a lakát egy ilyen gép, de ez mindig függ a lakás adottságaitól, hogy hol vannak elhelyezve a beltéri egységek, a gépben található hűtőgáz típusától, a külső és belső hőmérséklettől és a gép technológiájától.

2013. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Szevasz!


Nekem van tapasztalatom ilyen téren, igaz, csak egy, kb. 15 nm-es szobát fűtöttünk vele.


"Igazából az érdekelne, hogy hatásosan kifűt-e egy klíma egy lakóépületet még kemény hidegben is"


Ha a "hatásosan" szót úgy érted, hogy meleg lesz-e a szobában, akkor a válaszom egyértelműen igen. Méghozzá igen gyorsan, néhány perc alatt befűt. A hatásfoka viszont nagyon rossz, ha kikapcsolod, már érzed is, hogy hűl a lakás. Nincs, mi tartsa a meleget. Állandóan mennie kell ahhoz, hogy meleg legyen. A miénk 2 kW-os motorral volt szerelve, kiszámolhatod a fogyasztást...



"...és hogy zavaró-e a hangja, vagy éppen hogy csak zümmög?..."


Nekem zavaró volt a hangja, még akkor is, ha csak halkan ment.

Az is zavaró, hogy állandóan fújja a port a lakásban, mivel folyamatosan mennie kell, ha meleget akarsz...


Szóval, összefoglalva:

Drága volt és hangos.

Számomra nem vált be....

:-(((

2013. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :D Azt hiszem, akkor a kondenzációs gázkazánt fogom választani! Remélem beválik :D Még egyszer köszi!
2013. márc. 1. 07:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!