A biolumineszcencia hogy szokott bekövetkeni? Ugy értem, hogy az óceánok partjainál csak időlegesen lehet tapasztalni, vagy mindig? Mert ha mondjuk szeretnék elutazni megnézni akkor, hogyan tudnék menni?
Mivel a jelenséghez 2 dolog kell, gerjesztő fény (napsugárzás), illetve gerjeszthető anyag (algák vagy más egyszerűbb élőlények gondolom), és mivel nap az kb. mindig süt, így az utóbbitól függ a dolog. Tehát attól, hogy az adott partvidéken feldúsul-e az az élőlény. Nyilván ez helyszínfüggő, szóval lehet van olyan hely, ahol állandóan van (mindig van sok ilyen élőlény), de szerintem valószínűbb, hogy csak időszakos.
És az is lehet, hogy legtöbbször valami szervesanyag feldúsulás vagy különös áramlat miatt szaporodnak el a foszforeszkáló élőlények. Szóval szerintem a véletlen is sokszor benne van.
Nem tudom még esedékes-e a kérdés, de ha igen, akkor itt a válaszom:
Azt a jelenséget, hogy "világít a víz", csak időlegesen lehet megfigyelni dél-Kaliforniában, a karibi térségben és Japánban. Az esemény általában minden negyed holdfázis előtt egy-két nappal csúcsosodik ki, 30-40 perccel napnyugta után, és általában 20-30 percig tart. Ezt a legkülönbözőbb élőlények okozhatják, pl. tintahalak kovamoszatok. Néhány helyen a tengerfeneket, pl. a kajmán-szigeteki Véres-Öböl tengerfenekét, olyan korallréteg borítja, amely állat- és növényfajok ezreinek ad otthont, melyek közül számos él a biolumineszcencia eszközeivel is, így ez a terület állandóan világít, de csak búvárruhában megfigyelhetők, tehát a partról nem lehet látni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!