Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nemrég kaptam egy tanuidézést...

Nemrég kaptam egy tanuidézést büntetőügyben bíróságról, hogy tanuskodnom kell?

Figyelt kérdés

Röviden a kérdésem lényege annyi lenne, hogy ez hogy zajlik le majd, viselkedési teendők, stb.?.

2 éves ügy, és már 200 felett jár a tanuk száma, én e feletti sorszámozott vagyok.Kb mennyi időt rabolhatnak el tőlem, csak mert elég szépen nem írták rá az idézésre a várható időt.(másfél hónap mulva esedékes)

Gőzöm sincs miről lehet szó, annyit tudok, hogy lopás miatt. Röviden a kérdésem lényege annyi lenne, hogy ez hogy zajlik le majd, viselkedési teendők, stb.?.

2 éves ügy, és már 200 felett jár a tanuk száma, én e feletti sorszámozott vagyok.Kb mennyi időt rabolhatnak el tőlem, csak mert elég szépen nem írták rá az idézésre a várható időt.(másfél hónap mulva esedékes)

Gőzöm sincs miről lehet szó, annyit tudok, hogy lopás miatt. benne megvan nevezve egy személy ki ellen, de nevét se hallottam még sose


2012. dec. 11. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Akár írásban is tehetsz tanúvallomást, ennek járj utána. Akkor nem kell megjelenned, és nem rabolnak el tőled időt.

Akár írásban is tehetsz tanúvallomást, ennek járj utána. Akkor nem kell megjelenned, és nem rabolnak el tőled időt.

2012. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szal ha utánajárok miben keresnek, akkor részletes tájékoztatot tudnak adni a rám vonatkozó résszel?
2012. dec. 12. 13:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, természetesen.


A tárgyaláson a tanút a bíró hallgatja ki. A tanúnak az eljárás korábbi szakaszában tett vallomását a bíró hivatalból ismertetheti vagy az ügyész, a vádlott vagy a védő indítványára felolvashatja, illetve a jegyzőkönyvvezetővel felolvastathatja, ha a tanú a tárgyaláson nem hallgatható ki, vagy a tárgyaláson való megjelenése egészségi állapotára tekintettel aránytalan nehézséggel járna, vagy az tartós külföldi tartózkodása miatt nem lehetséges; ha a tanú a tárgyaláson a vallomástételt jogosulatlanul megtagadja, ha a tárgyalást elölről kellett kezdeni; ha a tanú tárgyaláson történő kihallgatását a bíróság nem tartja szükségesnek; illetve ha a bíró írásban történő vallomástételre hívta fel. A bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság engedélyezheti, hogy a tanú a szóbeli kihallgatását követően vagy helyette írásban tegyen vallomást. Ebben az esetben a tanú a vallomását saját kezűleg leírja és aláírja, vagy a tanúnak a más módon leírt vallomását bíró vagy közjegyző hitelesíti. § Az írásbeli tanúvallomás megtétele nem zárja ki, hogy utóbb a tanút, ha ez szükséges, a kihallgatása céljából a bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság megidézze.

2012. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

OKé, az utolsó írást köszönöm, abban minimálisan van rám vonatkozó rész.

Mégpedig az, hogy beszédhibás vagyok, sokszor elkezdek hadarni, félreérthető az amit mondok a beszédhibám miatt, esetleg érthetlen többségben, így mik a teendőim?

2012. dec. 12. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben erre hivatkozz, és kérd, hogy írásban tehesd meg a tanúvallomást. Ezt csak olyan esetekben nem engedik, ami komoly ügy, egyetlen koronatanúval például. Te azt írod, hogy 200 felett jár a tanúk száma, tehát te is csak egy "porszem" vagy a sok közül, nyugodtan kérd ezt a lehetőséget.
2012. dec. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt küldjem el a bíróságnak levélben, vagy ott helyben kérvényezzem?
2012. dec. 12. 22:22
 7/7 A kérdező kommentje:
A levélben az állt, hogy 2xx.-ik tanu idézése, most nincs előttem, de kb igy nézett ki
2012. dec. 12. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!