Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mihez kezdjek?

Szerintetek mihez kezdjek?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs munkám elég rég óta, gondolom mint sokaknak. Sehol nincs lehetőségem dolgozni, érettségim, és jogosítványom van. Gondolkoztam valami saját vállalkozás létrehozásán, de pénz híján ez is elég nehézkes. Mondjuk ha lenne ötletem, valahogy meg tudnám oldani. Kérlek segítsetek ötletet adni nekem, milyen irányba induljak el?!

2012. dec. 1. 23:08
 1/3 anonim válasza:

ha a pénz hiány nem lenne gond tudnák egy jó válalkozást apám ingatlanos és kellene neki befektetö társ keres neked lakást megvszed felujitja és tovább adja drágában pl:

egy lakást vesztek 5 millio ft 1 millio bol felujitja az = 6 millio és eladja 9-10 millio ért a haszon a tied neki csak kell 400000 ft és számlát mindent eltud intézni profi felujito csapata van és van sok befektetö társa

2012. dec. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Beviz Elek ***** válasza:

Gondolom apucinak annyira megy az üzlet, hogy befektetőkre van szüksége. És gondolom a mostani piaci helyzetben veszik a kecót mint a cukrot.... Hát persze..


Tudom, hogy most nehéz elhelyezkedni. Van két szakmám (felsőfokú OKJ), de h.lye voltam és a nyelvekre nem gyúrtam rá. Kicsit kimegyek külföldre nyelvettanulni és dolgozni, majd egy kis tőkével hazajövök...


A mai világra nagyon igaz, hogy csak ismeretséggel (protekcióval) lehet normális munkát találni. Engem 2 szakmával, angol-német alaptudással, 3 éves jogsival nem vettek fel még a bárdihoz sem kiszállítónak.

A gyakorlaton meg voltak velem elégedve, de ott is folyamatosak a leépítések.


Még 2009-ben apuci jóvoltából bekerültem a cégükhöz. Jött a nagyfőnök Londonból és én ingyen bementem segíteni, mert a nagyfőnök max csak nézi, apum meg egyedül nem tudta volna megcsinálni a feladatát (kétemberes szerelés). Ott jelbeszéddel és az alap tudásommal kommunikáltam a főnökével, szimpatikus voltam, és emiatt+apum miatt megkérdezte, hogy egy nyári 3 hónapos munkát bevállalnék-e. Persze elvállaltam, ott sok emberrel megismerkedtem és a terhelhetőségem miatt a 3. hónap után kaptam másik 3 álláslehetőséget, és az egyik mellett végeztem el a sulit.


A szakmámban egy óriási nulla vagyok, hiszen lehetőséget sem kapok a bizonyításra (pedig nagyon megtetszett tanulás alatt), de már nem is érdekel, az eddig felépített kapcsolataimat mozgósítottam, ha visszajöttem külföldről esetleg megpróbálom újra.


Jól elkalandoztam, de igazából a lényeg leszűrhető. Ha nincs kapcsolatod nehéz elindulni, a munkáltató csak egy képet meg pár adatot lát belőled. Ha egyszer elindulsz, akkor pedig ismerkedni kell, hogy nyíljanak a kapuk előtted.

2012. dec. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én már feladtam a keresést, mert még konyhalánynak is kiröhögtek mikor megkérdezték hány éves vagyok. Pedig nem vagyok öreg.:(


De szerencsére megtaláltam az internetes otthoni munkák legjobb üzletét. Bár pénz kell hozzá, de lehet is vele keresni, ha elkötelezed magad 1 évre. Ha érdekel, írj privibe, megmutatom és eldöntöd élsz-e vele.

2012. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!