Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az irodalomnak mi értelme?

Az irodalomnak mi értelme?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 00:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a művek szerzői pénzt keressenek, a nép meg jól szórakozzon.
2012. nov. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de mi értelme verset elemezni meg megtanulni minden hülyeséget hogy épül fel a vers stb.
2012. nov. 11. 00:15
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem, egy érdekes tantárgy.

A történelem értelmetlenebb. Úgyis azt mondák, hogy a múltat, el kell felejteni, akkor a töri, egy felesleges tantárgy.

2012. nov. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak azért jó részei is az irodalomnak. egy-két vers nekem nagyon adja, sőt, még erotikus versek is vannak :D Ráadásul mi magyar órán sokat beszélünk az irodalomhoz kapcsolódó egyéb témákról, pl kultúra, társadalom, költő pszichológiája, valláskritika. Tudom, sok olyan eleme van, aminek nem látjuk értelmét, de bízok benne hogy előbb-utóbb majd lesz haszna. Sose lehet tudni.


Végül is műszaki pályát tervezek, szakközép után se egyetemen se sehol nem fogok magyart tanulni, ezért nem bánom ha most rám ragad valami. Sokszor látom, hogy a iskolázatlan emberek mekkora baromságokat beszélnek egyes témákról, amikor azt hiszik, hogy na majd ők megmondják a tutit, ők sokkal okosabbak mindenkinél, pedig nem sok ismerettel rendelkeznek. Nem szeretnék olyan lenni.


Általánosban a magyartanárom borzalmas volt, az órái unalmasak voltak, fölényesen beszélt velünk és a leckét úgy fogta fel, mintha ítéletet mondana nekünk, mintha büntetés lenne a tanulás és ő az aki ezt élvezi. Szakközépben viszont nagyon jó tanárom lett. Először azt hittem, hogy szed valamit, mert állandóan mosolyog xD Később ezt is elmagyarázta, hogyan él kiegyensúlyozott életet, miért nem idegesíti fel magát olyan dolgokon, amitől a többi tanár idegbajt kapna. Szóval az órákat élvezem, a tananyag könnyű, dolgozatokban sokat tudok improvizálni, magolni való vers kb 3-4 szer van egy évben. A verselemzések eddig mindig egyszerűek voltak, józan paraszti ésszel ki lehet következtetni mit akart a költő.


Sokkal könnyebb úgy tanulni valamit, ha megtalálod benne az értelmét. Én sokáig a törinek és földrajznak nem láttam értelmét, de én elvből azt vallom, hogy nem futamodhatok meg a kihívások elől, hanem szembe kell néznem velük, így hát az évszámokkal is megverekedtem. Van egy idézet: "A harcos nem attól harcos, hogy feladja amit szeret.. hanem hogy szereti, amit csinál." vagy máshogy fordítva, megtalálja a szeretetet abban, amit csinál.

2012. nov. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

A verselemzés fejleszti a logikádat, a fogalmazások írása fejleszti a kommunikációs készséged, az egész irodalom fejleszti a szókincsed. Ennek így van is értelme, hiszen ezekre szükségünk van állandóan, na de ezt tönkre teszik azok a tanárok, akik nem bírják elviselni a gyerekeket, akik az órán hülyéskedő tanulók miatt a többieket is büntetik és/vagy akik csak lediktálják a teljes elemzést, és kikérdezik - ezzel az a baj, hogy a nagy részét akaratunkon kívül is csak bemagoljuk, és felelés utáni másnapra már nem fogunk rá emlékezni -, aki ezt csinálja az nem értem miért megy tanárnak... sajnos szerintem az egész világon ebből a fajtából van a több.

Az érettségi nagyrésze egy vicc... ezeket a szarokat kell tanulni, ahelyett, hogy foglalkozhatnánk azzal amivel tényleg szeretnénk.

2012. nov. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

hát a törit meg se kérdezem mer annak aztán abszolút semmi értelme. Bemagolod az egészet egy csomó évszámmal és felelés után delete.

2012. nov. 11. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 4-es és 5-ös válaszolókkal. Az, hogy ad egy alapfokú műveltséget, és segít, hogy össze tudj rakni pár épkézláb mondatot (ami valljuk be, egyre nehezebben megy mostanság...). Csak hát alig akad normális tanár...


A történelemnek meg elvileg az lenne, hogy tudd, honnan jövünk és hová megyünk. Csak a hülyék mondják azt, hogy 'a múltat el kell felejteni', sokkal többször lehet találkozni azzal, hogy 'a múltból tanulni kell', ami ugyancsak elcsépelt, de legalább igaz.

A magolásnak úgy általában semmi értelme semmilyen tárgynál, ahol a cél egy alapfokú készség elsajátítása lenne. Történelemben ez az, hogy megértsd, hogyan alakult a világunk ilyenné ami ma, mik voltak a tendenciák, hogyan változott a társadalom, a kultúra, a szokások, az emberek mindennapjai. A folyamatot kell megérteni, aztán közelíteni a konkrétumok felé. Így szemlélve pl. értelmet nyer a 'történelem ismétli önmagát' mondás is.

Annak valóban nem sok értelme, hogy betanulod dolgozatra, hogy az x. évben xy által meghozott x. törvény x. bekezdése mit tartalmazott az xy dologgal kapcsolatban.


Mellesleg nehezebb is azt a fát kidönteni, amelyiknek mélyebbre nyúlnak a gyökerei...


Ha pedig valaki megelégszik azzal, hogy el tudja böfögni az aktuális biológiai igényeit, hát lelke rajta, nem vagyunk egyformák.

2012. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

ez így van a törivel kapcsolatban hát mi értelme???? o.O


kit nem szarja le mi történt szarok bele!!

meg a versek -.-

2014. jan. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!