Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 11éves lány vagyok.154cm és...

.Szafy. kérdése:

11éves lány vagyok.154cm és 50kg. Ez már túl súlyos?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 10:31
 1/10 anonim válasza:
Szerintem ideális.
2012. okt. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem fogyj egy kicsit...
2012. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hova fogyjon?

Ez az ideális testsúly ehhez a magassághoz.

2012. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 160 cm vagyok 46 kg-mal 13 évesen, ezért szerintem az egy kicsit sok...
2012. okt. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
háát.. én mondjuk 166 cm-en vagyok 51 de ha így érzed jól magad akkor ne változtass magadon L/15
2012. nov. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én alapból nem vagyok vékony tipus..meg folyamatosan is sportolok.de azért majd megpróbálok lefogyni..
2012. nov. 9. 06:58
 7/10 anonim válasza:
Az a fontos, hogy jól érezd magad a bőrödben! :)
2013. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:)köszi
2013. ápr. 5. 17:37
 9/10 KJUsul ***** válasza:

Ez még nem. De mivel elmúltál 10 éves mostantól jobban kell figyelned az étkezésre, mert a zsírsejt szám már nem változik, csak a telítettség. Fontos, hogy az ételeidben a zöldség aránya lehetőleg 70% vagy akörül legyen. Például hús, zöldségköret esetén 5 deka hús 8 deka zöldség. Csak példaként, persze egy két deka ide-oda nem tragédia. A több zöldség azért jó, mert a szervezeted ideális testsúlyát állíthatod be vele. A zöldség segít megtanulni a szervezetednek, hogy mikor elég az étel és azt jelzi számodra.


Nem kell feltétlenül vegetáriánusnak lenni, habár az lenne ideális.


Még ennél is fontosabb, hogy a különböző típusú ételeket ne edd együtt: tehát szénhidrát alapú (tészta, kenyér stb), fehérje alapú (sajtok, tejtermék, hús), keményítő alapú (burgonya). Tehát ezeket lehetőleg egymással ne, inkább zöldséggel. Persze nem robban fel a világ, ha mondjuk egy héten egyszer eszel egy rizseshúst, vagy egy házi szendvicset, de alapvetően jobb betartani az alapelvet.


Saját káromon tanultam meg mindezt, te még lehetsz okos, tanulhatsz más kárán...

2014. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KJUsul ***** válasza:
A magasság - testsúly számítások, meg testtömegindex baromság, ne foglalkozz vele. Egy vastag, erősebb csontú 150 centisnek nem ugyanaz az ideális testsúlya, mint egy madárcsontúnak...
2014. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!