Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem le a barátnőm...

Katy123789 kérdése:

Hogyan beszéljem le a barátnőm, hogy ne menjen rendőrnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!:) A legjobb barátnőm -már mint én is lány vagyok- rendőrnek szeretne menni..Most megy tovább tanulni. De az egész családom, és én is utálom a rendőröket..:/ Nem bírnám ki ha ő annak menne.. Rengeteg rendőrös ügy volt a családunkba.. Mármint amikor részeg rendőrök igazoltattak, aztán mi feljelentettük őket, aztán nagy balhé lett belőle.. De más is volt. Nem szeretném itt mindet leírni. Esetleg lehet hogy majd később komiba. Amúgy meg hát ő is ilyen 4.6 átlagos tanuló, és rendőrnek ilyen bukdácsolók szoktak menni.. Sztem ennél többet kéne kezdeni a képességeivel.. Meg szerintem nagyon nagy képű a rendőrök 95%-a.. Meg beleértve köcsög is.. És nagyon nem szeretném hogy annak menjen..:( Apum kérdezte hogy minek mennek a barátnőim.. Mondtam hogy a legjobb bnőm rendőrnek.. Erre mit mond: Ha valóban annak megy, nem szeretném látni... Ez nekem is nagyon fájt, de egyet értek vele.. És mielőtt valaki kérdezné h miért utáljuk őket annyira, azért, mert rengetegszer szivattak meg, jelentettek fel, büntettek meg ok nélkül.. Elegünk van már belőlük. Valami ötlet hogy lebeszéljem róla? A tanárai is ellenzik.. De ő meg van őrülje érte.. Szerintem nem tudja mit szeretne.. Se pénzt nem kapnak annyit, és sokan utálják őket.. Hogyan próbáljam megmondani úgy, hogy ne sértsem meg túlságosan? Valaki segítsen!:// [Nem ide tartózó válaszokat mellőzétek, köszi!]

2012. okt. 20. 20:12
1 2
 1/19 anonim válasza:
80%
Mondd meg neki, hogy bár látszólag már nincs rasszizmus, sem diszkrimináció, mégis akadnak olyan emberek, akik sztereotipiákban élve általánosítanak, és előítéletekkel telve forronganak a dühtől, amiért más azt szeretné csinálni, ami boldoggá tenné. Mondd meg neki, hogy te jó barátnő vagy, ezért adja fel az álmait, mert te és a kedves családod nem szeretitek a rendőröket, és mert onnantól fogva, hogy ő is jelentkezni fog, átváltozik, és egy lesz a sok - ahogyan te fogalmaztad - "köcsög" közül. Szerintem ez a legtisztább.
2012. okt. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm...:) Már próbáltam sok féleképpen.. És elnézést a kifejezésért, de ez volt a legegyszerűbb.
2012. okt. 20. 20:23
 3/19 anonim ***** válasza:

Sehogy. Ha az akar lenni, akkor legyen. Nehogy már miattad és a családod miatt ne lehessen. Bocs, de egy igaz barát nem tenne ilyet.

Amúgy nem kéne általánosítani.

2012. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Szerinted miért írtam hogy 95 %-a..? :/ Tudom hogy nem kéne.. De rühellem őket.. És én is szégyellem magam emiatt.. És azért, mert már vagy 40 rendőrt ismerek személyszerint, abból mindegyikből nagyképű ember lett..Sajnos.

De én csak jót szeretnék neki. Mivel valami olyan szakmát kéne választani, amit szeret, de azért megfizetik... Sport suliba menne.. Ahol gyakorlatilag egy héten 16 tesi óra van leglaább.. És csak a sportal foglalkoznak.. Neki az eszével kéne foglalkozni, nem ennyit a sporttal.. Meg nem 80 ezerért dolgozni, hanem többért. Most panelban lakik, de gyűlöli.. Ha rendőrnek megy, hát szerintem sok eséllyel panelból nem fog kikerűlni.. És mondom hogy csak segíteni szeretnék.

2012. okt. 20. 20:31
 5/19 anonim válasza:
Nekem van egy barátom, aki ácsnak akart menni. Baromi ügyes volt, egy nagy ácsmester inasa volt, és látszott, hogy ő lesz a következő nagymester a faluban... Igenám, de én is, meg az egész családom utálta az ácsokat... Több generáción keresztül az ácsok megkeserítették az életünket... Beszóltak, néha hangosan kalimpáltak a szerszámaikkal, nem folytatom... Nagyon okos ember volt, ezért nagy nehezen rávettük (erőszakkal), hogy menjen orvosnak. Azóta agykutató, és bár sajnos sok ember halt meg miatta (műtétek), mert nagyon durván bánik ezekkel a precíziós eszközökkel (gondolom mivel ács volt), de legalább rohadt sokat fizet, és nem lett belőle ács, így nem is utáltuk meg... Szóval szerintem a ti történetetek is jól fog végződni!!!
2012. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Sokat segítettél..:) És remélem hogy sikerül lebeszélnem.. De te legalább megértetted hogy miért nem szeretném hogy annak menjen..
2012. okt. 20. 21:02
 7/19 anonim válasza:
Mit izgulsz... lányok vagytok. Öt év múlva már köszönő viszonyban sem lesztek...
2012. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Az meg a legnagyobb vicc, hogy az emberek szövegében az iróniát sem érzed meg.
2012. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Közel lakunk.. Szeretném megtartani a viszonyunkat. Mindketten blogot írunk.. Szóval tudni fogom mi történik vele.. :) És ő is..:D
2012. okt. 20. 21:12
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem érdekel az iróniád.. Engem most más érdekel.. :) És javaslom a szöveg értést: "[Nem ide tartózó válaszokat mellőzétek, köszi!]"
2012. okt. 20. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!