Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A nők az "ember" szó alatt...

A nők az "ember" szó alatt először nőt értenek a férfiak pedig férfit?

Figyelt kérdés
észrevettem, hogy én az "ember" szó alatt először mindig férfit értek utánna nőt...
2008. máj. 16. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nők is és férfiak is férfit értenek alatta. "Itt áll egy ember az ajtómban" - nekem egyértelműnek tűnik, hogy egy férfi áll ott. Elég bajuk van ezzel a feministáknak...
2008. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Én általánosságban értem, tehát egy tul.képpen nemtelen, kétlábú, két kezű egyfejű jelenik meg előttem. De természetesen ez minden embernek jelenthet mást, teljesen normális, hogy nem egyformán gondolkodunk.
2008. máj. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Nekem az ember azt jelenti hogy ember, lehet nő vagy férfi is. De szerintem a pasiknak az emberről a férfi jut eszébe. Ez hasonló mint a köv. párbeszéd:

-"hogy vagytok"

-(apuka) a gyerek (fiú) dolgozik, a lány meg tanul

-(anyuka) a gyerekek jól vannak


szóval apuka szerint a gyerek az fiú, míg anyuka szerint a gyerek az lány és fiú is lehet

2008. máj. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha azt mondják, hogy "tegnap bejött ide egy ember és azt mondta, hogy ...", akkor nekem férfi ugrik be (én nő vagyok), de én sosem használom ilyen értelemben az "ember" szót. Én vagy azt mondom, hogy bejött ide valaki, ha nem fontos a neme, vagy azt mondom, hogy egy férfi vagy egy nő. Nem szeretem ezt a formát, mert általában férfit értenek alatta (egyszer a rádióban egy nyelvész is azt mondta, hogy helyes szinonima a férfira az ember), pedig a nő is ember. Mint ahogy azt sem bírom, amikor a fiú a gyerek, a lány meg a lány. Na ott nekem gyerek mindkettő. Nekem fiam van, néha ő is "a gyerek", de pl. barátnőmnek lánya van, tőle is meg szoktam kérdezni, hogy hogy van a gyerek.
2008. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a Férfiakra gondolok olyankor. Hiszen egy pasit inkább hívunk embernek mint ey nőt. Pl: Nézd már az a jóseggű embert. vagy: Hé, te ebmert azt a téglát nemoda. Jó hülye példák. de ez jutott eszembeXD.
2008. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jah, amugy lány vagyok (elősző hsz)
2008. máj. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem feltétlenül szerintem. Van aki az ősembert képzeli el :F
2008. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!