Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi baja van a kocsinak?

Mi baja van a kocsinak?

Figyelt kérdés
Nemrég hazafele menet bedugtam az fm transmittert a szivargyújtóba ahogy már rengetegszer. Bedugtam de nem kapcsolt be, és a műszerfalon kigyulladt az akksi lámpája! Ezzel egy időben a vízhőfok és a benzin szint mérő is lekonyult! Haza érve leállítottam, majd újraindítottam. Elindult! adtam neki egy kis bő gázt, szomszédok nagy örömére. Erre kigyulladt az akksi lámpája és míg le nem állítottam égett folyamatosan. Minden lámpa és háttérvilágítás müxik a műszerfalon, indexek is elakadás is tompított reflektor is... minden kivéve szivargyújtó és vízhőfok meg a benzinszint mérő... Biztosítétkok a táblán kicserélve, bár nem volt bajuk, a motortérben is. Opel kadett E-m van 1.3 benzines. El is indul, szépen új akksija van egy hetes. De ha megyek vele bizonyos fordulatszám felett kigyullad az akksi lámpa, és nem müködnek a feljebb felsorolt dolgok.. a kis biztosítékok job és bal oldalán vannak kocka alakú nem tudom mik! gondolom némelyik relé lehet, nem tudom hogy azokra lehet e kötve a felsoroltak valamelyike... Csak komoly válaszokat várok! Előre is köszönöm
2012. szept. 16. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nekem is volt egy hasonló problémám bár nekem a tolató lámpámmal hülyéskedett. Nálam annyival volt másabb a jelenség hogy nem gyulladt ki az akksi lámpája de a szivargyújtó meg a tolató lámpa nem működött. Én a biztosítékoknál kezdtem átnézni a dolgokat láttam leverte jó kicseréltem utána a transmittert eldobtam nem használtam többet és persze ment szépen napokig de egyszer amikor beindítottam egyből levágta a biztosítékot, pedig a szivargyújtót nem is használom. Én nem szenvedtem vele tovább elvittem haveromhoz aki ért az autóelektronikához, vagy is ez a szakmája. Ő már kapásból vágta rá hogy a transmitter az egy olyan összetákolt fos valami főleg ezeket a 2-3 ezer forint alattiak amik szétgányolják a szivargyújtót és hajlamosat zárlatot kelteni benne, és amint áramot kap egyből csinálja a bajt. A tiédnél csak az a tippem hogy hasonló baj lehet lehet a biztosítékaid vagy az elektromos rendszered úgy működik ha zárlat van nem veri le a biztosítékot hanem lekapcsolja az adott rendszert ameddig nem indítod újra az autód. Ilyen is van próbáld meg a szivargyújtót ki iktatni a rendszerből és úgy próbáld meg ha akkor is tapasztalható ez a jelenség fordulj szakemberhez.
2012. szept. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
gondolod? bár már volt hogy bedugásakor szikrázott egy nagyot... meg nem is egy minőségi transmitter... de a biztosítékok mind jók! ma néztem. szétbontottam. de az órák miért nem mennek és ha gázt adok akkor miért gyullad ki az akksi lámpa? azok a kocka alakú szarságok amik ott vannak a biztosítékok mellett, azok relék... lehet hogy rövidre zártam a transmitterrel és nem olvadt ki a biztosíték hanem a relé ment szét, ami az említett órákra és a szivargyújtóra van kötve? transmitter az kuka, az tuti mert nem fogm mégegyszer... de ha kiiktatom a szivargyújtót akkor még nem fog visszaállni a rendszer, ha a relé rosz nem?. amúgy többször is leszedtem az akksit.
2012. szept. 16. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez volt, a generátorban a dióda híd volt rossz, 10 ezerből megcsinálták és azóta is rossz. Talán okozhatja zárlat is, annyira nem értek hozzá.
2012. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
elmentem megcsináltatni... egyik biztosíték eléggé el volt korrodálódva + a biztosítéktáblában ki volt égve a helye nem nagyon érintkezett. kapott egy biztosítékházat amit forrasztottak, és a generátorról is egy vezeték ami ment az akksi felé épp csak egy szál tartotta. Nem kapott töltést és kiégett a biztosítéktábla azon része mert a biztosíték nem olvadt ki csak melegedett+ rossz minőségű vékony nagy ellenállású szar vezetőkábel volt a ludas.
2012. szept. 18. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!