Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Albérletbe költözés és lakcímb...

Albérletbe költözés és lakcímbejelentés. De mégis hogyan?

Figyelt kérdés
Tartózkodási helynek érdemes bejelenteni az új lakcímet, vagy állandónak? Bérlőtárs is aláírhatja a kérelmet, a tulajdonos helyett?
2012. szept. 9. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

1. Csak a tulajdonos írhatja alá a lakcímbejelentőt;

2. Tartózkodási címed csak akkor lehet, ha van állandó lakcímed is;

2012. szept. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. szept. 9. 12:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A lakcímbejelentőt a "tulajdonos VAGY a lakás használatára egyébként jogosult" (másképpen: szállásadó) írhatja alá: [link]


Aki tehát bérlés jogcímén a lakás használatára jogosult, ezzel szállásadóvá válik, és önmaga bérlőként aláírhatja a lakcímjelentőt. Hiszen a tulajdonos a bérbeadással már egyszer hozzájárult a lakás használatához.


"A lakcímbejelentési eljárásban szállásadónak kell tekinteni:

(...)

* az általa bérelt lakásra nézve a bérlőt (bérlőtársat, társbérlőt),"


[link]


A tapasztalat szerint sok okmányiroda túlmegy a törvényes felhatalmazásán, és ragaszkodik a tulajdonos aláírásához, valamint önkényesen változatos dokumentumok bemutatását kéri, mint például tulajdoni lap. Fontos tudni, hogy a fent hivatkozott törvény alapján erre nincs felhatalmazásuk; a lakcímbejelentés kizárólag egy (kötelező jellegű) adatszolgáltatás a polgár részéről; azt ellehetetleníteni törvénytelen. Hamis lakcímadat bejelentése esetén eljárás indulhat a bejelentő ellen.

2012. okt. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ez meglepett.

Hétfőn voltam bejelentkezni az új lakcímünkre, Hatvan, és a tulajdonosnak személyes kellett bejönnie velünk az okmányirodába, hiába volt szerződésünk.

Mindenesetre jó tudni, legközelebb az orruk alá nyomom a törvényt -bár remélem az már a saját házunk lesz.

2012. okt. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Ahány okmányiroda, annyi eljárás. Van, ahol a tulajdonos aláírását valódinak fogadják el, van, ahol viszont személyes megjelenést kérnek. Van, ahol tulajdoni lapot vagy ingatlan adásvételi szerződést kell bevinni. Mindez a hatáskör túllépése, hiszen a törvény úgy fogalmaz: a bejelentkező polgár az alábbi adatokat "közli". Tehát egyszerű adatszolgáltatásról van szó; a hivatalnak nincs felhatalmazása a közölt adatokat visszautasítani. Mindez azért problémás, mert támogatja a bérbeadók azon gyakorlatát, hogy nem engedik bejelentkezni a bérlőt, vagy önkényesen tartózkodási hellyé nyilvánítják a lakóhelyét (állandó helyett csak ideiglenesre jelentik be), ezzel meggátolva őt törvényes kötelessége teljesítésében.
2012. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A legszebb az, hogy személyit és tulajdoni lapot nem kértek, bárki mondhatta volna, hogy ő a tulaj, ha tudja hamisítani az aláírását.
2012. okt. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!