Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi esélye van...

Szerintetek mennyi esélye van egy kezdő zenésznek manapság Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem szándékozom tehetségkutatókba jelentkezni.
2012. aug. 5. 22:28
 1/8 anonim válasza:
Szerintem attól függ milyen zenéről van szó és ki a célközönség :)
2012. aug. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát.. sok műfajt szeretek hallgatni és csinálni, de főként rock, blues, hard rock, glam rock, heavy metal, britpop, klasszikus, country. Még csak 4 éve zongorázom, de amióta az eszemet tudom énekelek. Egyébként lány vagyok:) A célközönség még véletlenül sem a tuc-tuc-ot szerető agyatlanok-.- szerintem az idősebbek is meghallgatnának: D
2012. aug. 5. 22:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Ami ma ebben az országban menő az a Kispál féleség.

Ha hírnévről álmodsz, igencsak tőke kell hozzá.

2012. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindig a pénzzel van a gond. De úgy gondolom ha nincs pénzem, attól még azért vihetem valamire. Nem az számít, hogy híres leszek-e vagy sem, hanem hogy azt csináljam amit szeretek.
2012. aug. 5. 23:04
 5/8 anonim válasza:
Pénz kell hozzá az biztos, ha neked nincs is akkor fel kell karoljon egy olyan ember akinek van és persze kell legyenek kapcsolatai is, mert anélkül semmi nem megy. Persze bárkit aki ügyes még nem fognak szponzorálni ha nem eladható! Manapság amire van kereset az a viván forgó szenny, nem számít, hogy forintot nem érnek a tinik kajálják. Esetleg nyári keresetként fesztiválokon fel tudsz lépni. Ha nem szeretnél megasztár lenni, se X akkor csinálj magadról "home videót" irány a youtube és hátha valaki lát benned fantáziát :)
2012. aug. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Volt már olyan, hogy valakit egy menedzser, vagy egy lemezkiadó felkarolt, mert feltette magát a youtubera?
2012. aug. 5. 23:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Az nem úgy van, hogy csak egy lemezkiadó felkarol aztán kasszasiker...

Lemezkiadók senkit nem karolnak fel, ez mind urban legend.

Amúgy meg ha kiadóhoz szerződsz, akkor ott nem azt csinálod amit szeretsz. Mert ugyanis akkor eladod magad, a kiadónak már csak az eszköze vagy és azt kell csinálnod, amit a producer mond. Lásd "Metallica - Death magnetic". Új producerük lett, mindjárt egy hányadékot adtak ki. Kezdetben meg főleg báboznának veled, az egyszer biztos. A bevételből meg mondjuk jó esetben kapsz 10%-ot.

2012. aug. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóló elkapta a lényeget, ugyanezt akartam írni. Sok olyan amatőr zenész van akiknek milliós nézettségük van youtube-on, és mégsem lett egyik kiadó/producer bábjátéka se. Azt csinálják amit szeretnek, a közönség meg zabálja őket.


Nem szeretnék offolni, de had kérjelek meg hogy keress rá Tyler Wardra, ő is youtube-on kezdte home videókkal, és volt annyira tehetséges és egyedi (és persze szerencsés, mert az is mindig kell), hogy 3 éven belül eljutott Európába, Ausztráliába, Új-Zélandra, Malajziába turnézni úgy, hogy ő saját maga zeneproducere, zeneszerzője, és saját kiadója lett, aminek ő a főnöke. És mindemellett ember tudott maradni.


De sok ilyen zenész van, akiket habár nem ismer az egész világ, azt csinálják amit szeretnek, sokan még pénzt is kapnak érte, turnézni járnak és sok százezres (ha nem milliós) rajongótáboruk is van.


Mindehhez persze sok szerencse is kell, de ha vagy elég tehetséges és meg van benned az elszántság, a kitartás és a bátorság, még bármi megtörténhet. :)

2012. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!