Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyszerű rakétaszerű hajtóműve...

Egyszerű rakétaszerű hajtóművet akarok modellrepülőhöz csinálni, hogy kéne?

Figyelt kérdés
Kálium permanganát és porcukor keverékről hallotam hogy jó erre a célra,de kristályos kálium permanganát már nem kapható csak oldatban.Olyan ötletem van hogy ha parafinnal és cukorral keverem az oldatot akkor szilárd lesz és akkor égne?
2012. aug. 3. 20:58
 1/5 Kori3602 válasza:

Én is hallottam már erről a keverékről, de a kálium-permanganát beszerzése kicsit problémás. Ajánlom inkább a kálium-nitrát(KNO3) és porcukor keverékét, amit nagyon sokan hobby-rakéták hajtóanyagaként használnak.

A kálium-nitrátot (másnéven salétromot vagy salétromsót) gazdaboltokban lehet nagy mennyiségben (2 kg, 5kg v. 10kg) kapni növénytápszerként.

Ezt összekevered porcukorral, feloldod vízben, és kifőzöd. Végül egy szilárd, fehéres-világos barnás anyagot kapsz, amit már felhasználhatsz egy rakétához!

Pontosan nem tudom leírni, hogyan kéne megcsinálni egy rakétát, ez már fantázia kérdése. A legegyszerűbb ha beletöltöd egy csőbe és már ki is lőheted, persze nem árt kísérletezni :D

2012. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 roli96 válasza:
menyi a keverési arány a salétrommal és a porcukorral?
2012. aug. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kori3602 válasza:
Körülbelül 2 adag kálium-nitráthoz kell 1 adag cukrot rakni és egy kevés vizet mellé, amiben fel oldódhat magas hőmérsékleten (a túl sok víz miatt könnyen morzsolhatóvá válik).
2012. aug. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 roli96 válasza:

65/35

elvileg a legjobb

de nekem egyszerse sikerült :/

2014. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az iskolás modellrakéta készítéséhez csak egy aeroszol palackra van szükséged, és egy csomag csillagszóróra, légyszives ne főzzél otthon lőport, kövesd a modelező tankönyvet. Az üres aeroszol flakon aljánal a közepét kézi árral finoman kifúrod, nem fúrógéppel, mert azt nem szabad, majd egy csomag csillagszóróból egy szálat kiveszel, a többit meg belemorzsolod a mozsárba, majd porrá zúzod. Ezek után a csillagszóró port az aeroszol talpán lévő lyukba beleszórod, majd a maradék egy szál csillagszórót beledugod. Mindegy mien helyzetben helyezed sík terepre, csak ha meggyújtottad mennyél távolra, ne lakott területen reptess! Az aeroszolra fúrt lyuk 3-6 mm közé essen, a túl kics a lyuk, akkor felrobban.
2017. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!