Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A következő mondatot ti hogy...

A következő mondatot ti hogy értelmeznétek?

Figyelt kérdés
A pletyka azonban fehérnek-feketének kell hogy lássa a szereplőit,bűnökkel és indítékokkal ruházva föl őket,melyek kényelmesen adhatók,vehetők a csevegés félszavainak nyelvén.
2009. júl. 17. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
én szerintem így is meg lehet magyarázni a semmit..:)
2009. júl. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt valamilyen nagyon "okos" ember ötlötte ki,Gondolom tudományosan akarta megmagyarázni,hogy mi a pletyka.Nekem különösen a "csevegés félszavainak nyelvén " tetszik.Amúgy meg az egészet nem lehet értelmezni sehogy.
2009. júl. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Húú, de nehéz ezt megfogalmazni! :)

Először is: "a pletyka egy olyan beszélgetés, amelynek nem bizonyított a ténye, vagy olyan tényeket állít, tartalmaz, amelyet senki nem cáfolt meg."


A lényege, hogy "fehérnek-feketének kell hogy lássa" - vagyis, tisztán kell látni, hogy kiről szól (egy konkrét emberről szól egy pletyka általában).

"bűnökkel és indítékokkal ruházva föl" - vagyis, általában a pletyka olyan dolog, ami nem igaz dolgokat állít, tehát általában az adott történeteket kiszínezik, hogy érdekesebbnek tűnjön.


ha egy olyan dologról van szó, aminek a személye "érdekes", és a történetet kiszínezik olyan dolgokkal, ami megsem történt, akkor érdekesebbé válik a dolog. Ez pedig beindíthatja a pletykálkodást, mert mindenki el akarja mondani vkinek, és mindenki hallani akarja, hogy miről van szó. - tehát "kényelmesen adhatók,vehetők".


Röviden ennyi! Remélem, nem lett bonyolult! :)

(én így értelmezem!)

2009. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!