Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Belém fog kötni az osztályfőnö...

Belém fog kötni az osztályfőnököm egy tetoválás miatt. Mit reagáljak?

Figyelt kérdés

Csináltatok egy tetoválást az alkaromra. Kitűnő tanuló vagyok, ennek ellenére nem tartozom az "elnyomott stréberek" közé, sőt. Tulajdonképpen, azt hiszem irigy is rám, amiatt, hogy a "menőkkel" barátkozom. Tudom, talán nagyképűnek hangzik, ahogy írok erről, de folyton folyvást próbál rajtam fogást találni és belém kötni. A szülők sem bírják, tényleg kiállhatatlan. Gyakran már fel sem veszik neki a telefont, mert már csak kifogásokat talál, hogy beleköthessen bárkibe vagy "beköpje" a szülőnek.

Előre látom, szeptemberbe már fogja mondani, hogy miért feltűnő helyre csináltattam, azt hitte több eszem van stb. Mégis mit mondjak neki erre? Szeretnék valami frappánsat szólni.

Ja, elmúltam már 18!



2012. júl. 25. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A tanár nem azért "kötözködik" mert nincs jobb dolga.

nem kötözködik hanem kíváncsi, hogy hogyan reagálsz a helyzetre.


A kérdésére a reakciódból és a magyarázatodból fogja leszűrni hogy menyire vagy a befolyások embere.


Sokan ma már bizony nem azért csináltatnak tetoválás mert az egy korszakot vagy életstílust jelképez a viselőjének.

hanem hogy vagányabbak tűnjön, vagy is hogy kitűnjön a tömegből.


nos a tanár majd erre fogja keresni a választ. hogy te melyek táborát

2012. júl. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
-akarod bővíteni.
2012. júl. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled. Viszont ma már szerintem nem lehet egy tetoválással kitűnni a tömegből, sokkal inkább beleolvadni az olyan tömegtetkókkal mint a Love szó a csuklón, a végtelen jel a mutatóujjon stb. Igyekszem majd okosan lereagálni a helyzetet, de előre látom, ahogy meglátja, úgy be fog pöcceni, hogy hogy merem megtenni kitűnő létemre.....
2012. júl. 26. 00:18
 4/12 anonim ***** válasza:

szerintem hagyd békén, mintha nem is hallottad volna...válaszolj vissza neki kedvesen! :)

ha nem szólsz neki vissza, tuti megváltozik a stílusa, mert nem érti miért vagy vele kedves... :)

2012. júl. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a te környezetedben a tetoválással mennyire lehet beleolvadni a tömegbe de szerintem nem ez alapján mérik az embert az iskolában.


Szerintem ki lehet vele tűnni a tömegből, hiszen az emberek még a mai napig megbámulják mások bőrdíszművet az utcán.


elgondolkodtató a tény, hogy nekem olyan munkahelyem van jelenleg és volt előtte, ahol előnytelen ha az embernek olyan tetoválása van ami látszik.


Pedig én is akarok egy tetoválást ami beborítja a jobb karomat és az én életfilozófiámat tükrözi de akkor fuccs a karrieremnek!

Szóval én is inkább csak bámulom azokat akik megengedhetik maguknak, hogy legyen látható tetoválásuk.

2012. júl. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 2xSü ***** válasza:

Most azon aggódsz, hogy mit szól egy tanár hozzá. De hát nem te akarsz valamit mindenkinek megmutatni, függetlenül attól, hogy más mit gondol, és emiatt milyen következményekkel kell szembenézned? Mert ha így lenne, nem tennéd fel a kérdést. De mivel feltetted, ezért eleve nem akarod minden helyzetben, mindenkivel szemben felvállalni a tetoválást. Ez esetben erősen el kellene gondolkodni, hogy valóban ezt akarod-e.


Gondolj bele, ha most egy osztályfőnök előtt kellemetlenségnek tudod be a dolgot, akkor később, mondjuk munkakeresésnél, szülőként, a leendő pároddal szemben hogy tudnád tiszta szívvel felvállalni a dolgot?


Jó, csinálj tetoválást, ha annyira akarsz, bár azt gondolom az önkifejezésnek és a hovatartozásnak vannak ennél egyszerűbb kifejezési módjai. De csináld olyan helyre, ha ennyire „nyúl” vagy – már elnézést –, ahol akár el is tudod rejteni, mondjuk pl. a válladra.

2012. júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Felvállalom mindenkivel szemben, ezért is akarom látható helyre. Viszont ismerem az osztályfőnököt és tudom, hogy emiatt be fog pöccenni és cseszegetni fog, ahol tud. Sokan ellenzik a környezetemben, hogy meg csináljam, de nem hat rám. Az sem, hogy tudom, az osztályfőnököt nagyon fogja zavarni, hiszen akkor megváltoztatnám a helyét. Nem fogom. Még egy évet kell lehúznom vele, emiatt az egy év miatt nem fogom takargatni életem végéig valahol a hátam közepén vagy a lapockámon.

Csak olyan választ akarok neki adni, amikor reagál, hogy ne érezzen támadhatónak, hogy hagyja abba a cseszegetést.

2012. júl. 26. 12:26
 8/12 2xSü ***** válasza:

> Viszont ismerem az osztályfőnököt és tudom, hogy emiatt be fog pöccenni és cseszegetni fog, ahol tud


Mint írtam, ezt is vállalod a tetoválással. Én nem is miatta beszélnélek le, inkább a hosszabb távú hatásai miatt. Nem tudom, hogy fiú vagy-e vagy lány, bár inkább az előbbire tippelnék. Elég annyi hátrány, hogy ha jelentkezel egy munkahelyre, és ott pont emiatt adnak rossz pontot neked és emiatt nem téged, hanem valaki mást vesznek fel. Persze ha olyan állást akarsz életed végéig, aminél ez nem gond, akkor oké, de ahol emberekkel kell kapcsolatba lépned, ott igenis a munkáltatónak szempont, hogy hogy nézel ki. Mivel ma – és még felnőtt korodban is meglesz ez – negatív megítélést (is) von maga után, ezért most érdemes tényleg előre tervezned. Ha kamionsofőr akarsz lenni, ott nem számít. Ha kőműves, akkor ott sem. Ha bolti eladó, neadjisten szellemi foglalkozású, akkor ott már komoly hátrányt jelenthet.


Azt se felejtsd el, hogy a világképed változni fog. Amit ma örök érvényűnek tekintesz, az később megbánható dologgá válik. Szóval az sem mindegy, hogy mit tetováltatsz magadra. Lehet hogy később útálni fogod azt, amit magadra tetováltatsz.


De hogy segítsek is. Az osztályfőnödnek meg lehet mondani, hogy te ugyanaz az ember maradtál, ugyanúgy tanulsz, ugyanúgy látod a világot, ami változott az csak a bőröd színe bizonyos helyen. Ha ő ez alapján máshogy ítél meg valakit, akkor az nem feltétlenül helyes.

2012. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én annyit mondok neked 18 éves elmúltál.Szerintem megtudod magad védeni.Közlöd vele,hogy ez a a te dolgod.Senkinek sincs bele szólása.Ha meg nem hagyja abba és folyamatosan basztat akkor meg szólsz az igazgatónak..Gondolom én legalább is.
2012. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem az egész karomat beterítő nonfiguratív mintát akarok magamra tetováltatni. Egy néhány szavas mondatról lenne szó. Hiszem, hogy nem fogom megbánni, mert a mondat "örök érvényű".
2012. júl. 26. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!