Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » {Kuroshitsuji} Akkor most...

Halibel kérdése:

{Kuroshitsuji} Akkor most Ciel, vagy Shieru?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyeség, de mintha sokszor azt mondanák, hogy Shieru. És akkor most a Ciel nevet hogy kell kiejteni? Amúgy ha a google-ba beütöm : Kuroshitsuji-Shieru ugyanúgy Cielt adja ki... valaki világosítson fel !! ><
2012. júl. 7. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Japánul úgy ejtik...
2012. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jé,erre nem is gondoltam :) És csak Japánul ejtik úgy?
2012. júl. 7. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, de én is úgy szoktam. :D
2012. júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. júl. 7. 14:52
 5/6 anonim válasza:

gondolom észrevehetted már esetleg, hogy például egyes anime opening/ending dalokban, vagy akár különálló dalokban vannak angol részek, és majdnem hogy teljesen máshogy ejtik őket a japánuk :D

Ciel = Sielü


meg ugye sokszor a szavak végére toldanak még magánhangzókat (ohájó gozájmászu, vagy legalábbis ilyesmi)

2012. júl. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A japán nyelvben nyílt szótagok vannak; ez nagyon egyszerűen annyit tesz, hogy minden szótag magánhangzóval végződik (néhány kivétellel, pl. "n").

Ezért van az, hogy a legtöbb külföldi szót ők másképp ejtik. Lásd a kérdésedben szereplő nevet is Shieru-nek ejtik Ciel helyett.

Így lesz a Madame Red-ből is Madamu Reddo és hasonló szépségek. :)

2012. okt. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!