Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Fejér megyei könyvár elött...

A Fejér megyei könyvár elött van egy müvészeti alkotás fémből. Mi az és hol tudok utánaolvasni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha Székesfehérvári Megyei könyvtárra gondolsz ami ott van Ciszterci sulinál akkor előtte Wekerle Sándor szobra van. Ott tanult a Ciszterci iskolában.Első polgári származású miniszterelnök volt.Ennyit tudok róla.
2012. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan arra az "épitményre" gondolok ami a könyvtár bejáratával szemben van, kb 3m magas fémszerkezet.
2012. jún. 23. 10:52
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


Erröl lenne szó (a kép bal oldalán)

2012. jún. 23. 10:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Jajj ne haragudj. Így már tudom mire gondolsz.Ez egy Deák Dénes különleges szökőkút. Már nem működik sajnos.


Bemutatás: Az érdekes alkotás a Fehérvár központjában a Csók István képtár előtt egy nagy vízmedencében áll. A szökőkutat a hazain mobil szobrászat jeles képviselője Harasztÿ István készítette. A kb. nyolc méteres mozgó kút krómacél, vörösréz, üveg, bronz, acél, elektromos és hidraulikus berendezés felhasználásával készült. Sajnos mikor ott jártam nem működött, pedig nagyon kíváncsi lettem volna rá. De szerencsére találtam róla egy kis videót, amin láthatjuk működés közben. (Az egyéb infóknál megnézhetitek.)

A szökőkút megrendelője Deák Dénes műgyűjtő volt aki a városnak ajándékozta az alkotást. A fémmobil eredetileg a Téráztató nevet kapta volna, de Deák Dénes halála után az alkotó a megrendelőről nevezte el.


Harasztÿ István honlapján részletesebb leírást találtok:

Életmű / A kinetikus művész (Frank János) menü alatt a felsorolásban a 15. alkotás. Sajnos nem linkelhető külön.

2012. jún. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2012. jún. 25. 04:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!