Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van valakinek tapasztalata a...

Jennababo kérdése:

Van valakinek tapasztalata a Teleworkteam nevű céggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
külföldön kínálnak állásajánlatokat és szeretném tudni, hogy menyire hiteles munkák és akinek van tapasztalata milyen.

#külföldi munka #teleworkteam
2012. jún. 2. 12:44
1 2
 1/12 riproland válasza:
Átverés az egész. Nekem egy újságnak látszó pdf file-t küldtek az email címemre 1200 Ft-ért. Később kiderült, hogy az internetről szedik le a hirdetéseket és állásajánlatként adják tovább. Ugyanezeket a hirdetéseket olvastam egy újságban is, amit a Tesco-ban vettem, valószínű abból másolták ki a hirdetéseket... nézd meg ezt a linket, és ne dőlj be nekik: [link]
2012. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Kedves "riproland" !


Örülök neki, hogy megtalálta ezt a beszélgetést, de úgy vélem nem sok információja van rólunk :D

Semmilyen "Tesco"-s újságot nem másolunk, és nem is terjesztjük hasonló módon sem kiadványainkat. Inkább az ellenkezője lehet igaz, mivel bőven vannak "jóakaróink", akik úgy vélik profitálhatnak a munkánkból. Ezt ellenőrizni is tudja, mivel minden kiadványunkon található egy vízjel is.


Amennyiben már rendelt tőlünk, és nem volt elégedett a kiadvánnyal, akkor azt miért nem jelezte nekünk?


"Később kiderült, hogy az internetről szedik le a hirdetéseket és állásajánlatként adják tovább."

A kiadvány címe!!! az hogy "Állásajánlat".

A hirdetéseket pedig IGEN az "internetről" "szedjük" ...

Ugyanis az EU munkaügyi központjai helyezik el ezeket a hirdetéseket egy adatbázisban, ahonnan mi kiválogatva, lefordítva magyar nyelvre, és a kiadványt megszerkesztve adjuk tovább azoknak, aki nem, vagy csak alapszinten tudnak németül. Mint minden ember, a fordítóink és a terjesztőink is pénzért dolgoznak. Sajnos ez az oka, hogy nem tudjuk ingyen adni a kiadványt. De ezt biztosan tudja is, hiszen Ön személyesen beszélt az egyik terjesztőnkkel, és a blogot is olvasta amire hivatkozott.


Kedves jennababo!


Kérem olvassa el kellő részletességgel, a fenn belinkelt blogot, és döntse el Ön, hogy ezt válassza, vagy azokat a munkaerő közvetítőket akiknek legombol több 10 - 20 ezer forintot - esetleg többet is -, vagy megpróbálja saját kezébe venni a munkaválasztását.

Munkatársaimnak és nekem sem tisztem hogy Ön helyett, vagy bárki más helyett döntsek. Kérem több információért keresse fel weboldalunkon a kapcsolatok menüpontot, és kérje azt bármelyik terjesztő munkatársamtól.


Tisztelettel

Baglyas Zoltán - TeleworkTeam Admin

2012. jún. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Ezeket az álláshirdetések megtalálhatók a következő web oldalon, itt lehet keresgetni. Innen másolják ki a hirdetéseket.

Magyarul olvasható ez az egész adatbázis a [link] web oldalon, igaz egy pár száz forintos emelt díjas SMS-t kell küldeni, de azt még ki lehet bírni.


Teljesen felesleges vízjellel ellátott újságot venni ráadásul úgy, hogy az ember előre fizeti ki az árát és fogalma sincs hogy mit kap cserébe... átverés. Én mindig mindenkit lebeszélek róla hogy akár egy ezrest is küldjön előre egy bankszámla számra külföldi munka reményében.... Így nagyon sokakat átvertek már, de aki hagyja magát megérdemli...


Egyébként én megvettem a Tesco-s újságot 790 Ft-ért és megvettem próbaképpen azt is amiről itt szó van. Meglepő: szinte teljesen ugyanazokat a hirdetéseket olvastam vízjellel ellátva mint ami az interneten és a Tesco-ban is megtalálható.

2012. aug. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Kedves Névtelen levélíró!


Az Ön által emlitett linket nem ismerem. Mint írja, emeltdíjas SMS-t kell küldeni pár száz forintért, tehát ott is előre kell fizetni.

A Tesco-s újságot szintén nem ismerem, de szerintem azt is előre kell kifizetni, és csak utána nézheti meg a tartalmát.


A kiadványunkban szereplő álláshirdetések forrásanyaga kiadványunk utolsó oldalán, az IMPRESSZUM címszó alatt megtalálható.


Tisztelettel:


Bodor Istvánné

egyéni vállalkozó

[link]

2012. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
A Tesco-ban vagy egy újságárusnál igenis bele lapozhatok és beleolvashatok az újságba mielőtt odamennék a pénztárhoz. Egyébként 790 Ft-ba kerül és valóban 250 friss állásajánlatot tartalmaz ez a bizonyos újság és Külföldi Munka a címe. Én októberben vettem meg és december-januári hirdetések voltak benne. Ráadásul a cég el is küldi ha megrendelem egy borítékban amiben van egy csekk, amit UTÓLAG kell kifizetnem, miután elolvastam az újságot. Egyik ismerősöm így rendelte. Amit Önök csinálnak az egyenesen felháborító: előre küldjön el az ember pénzt egy bankszámlára és vagy kap érte valamit vagy nem. Hát nem! Nem fizetünk előre!
2012. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Kedves Névtelen levélíró!


Válaszolnék észrevételeire:

"A Tesco-ban vagy egy újságárusnál igenis bele lapozhatok és beleolvashatok az újságba mielőtt odamennék a pénztárhoz. Egyébként 790 Ft-ba kerül és valóban 250 friss állásajánlatot tartalmaz ez a bizonyos újság és Külföldi Munka a címe."


Ha a Tesco-ban bele tud olvasni, akkor mi tartja vissza attól, hogy az Önnek tetsző oldalakat telefonjával lefényképezze, vagy a hirdetéseket kimásolja.


"Én októberben vettem meg és december-januári hirdetések voltak benne. Ráadásul a cég el is küldi ha megrendelem egy borítékban amiben van egy csekk, amit UTÓLAG kell kifizetnem, miután elolvastam az újságot.Egyik ismerősöm így rendelte."


Ezek szerint Önnek sikerült kijutnia decemberi munkakezdéssel külföldre?

Ha valami oknál fogva mi is igy küldenénk, mi a garancia arra, hogy be is fogja fizetni?


" Amit Önök csinálnak az egyenesen felháborító: előre küldjön el az ember pénzt egy bankszámlára és vagy kap érte valamit vagy nem. Hát nem! Nem fizetünk előre!"


Minden vevőnknél megvan a bankszámlaszám, a vállalkozó neve, adatai, ami alapján reklamálhat, amennyiben nem kapja meg, és ezen jogát érvényesíteni is tudja.

Ennek a módszernek az az oka, hogy mi mások kárán tanulunk, és nem a sajátunkon. Nincs annyi anyagi forrásunk, hogy több száz embernek megelőlegezzük akár a postaköltséget, akár a kiadvány árát.



Tisztelettel:


Bodor Istvánné

egyéni vállalkozó

[link]

2012. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Egy kicsit későn válaszolok....


"Ha a Tesco-ban bele tud olvasni, akkor mi tartja vissza attól, hogy az Önnek tetsző oldalakat telefonjával lefényképezze, vagy a hirdetéseket kimásolja. "


- hát az, hogy a biztonsági őr azonnal kizavar és még a telefonomat is elveszi.... NEM LEHET A TESCO-BAN FÉNYKÉPEZNI!!!!


"Ezek szerint Önnek sikerült kijutnia decemberi munkakezdéssel külföldre?

Ha valami oknál fogva mi is igy küldenénk, mi a garancia arra, hogy be is fogja fizetni? "


- nem sikerült. Az Önök kiadványában az ÖSSZES állásajánlat be volt telve, végig telefonáltam mindet.

- Önöknek ha már közvetítenek, garantálniuk kellene azt, hogy az állásosok nincsenek betelve! Márpedig közvetítenek, mert munkakörökre válogatva adják ki a listákat azoknak, akik a megfelelő munkakörben érdeklődnek. A munkaügyi központban is ezt csinálják. Leülök a székre és megkérdezik, mi a szakmám. És kidob a gép egy listát arról, hogy pl. kőműves. Önök is ugyanezt csinálják. Csak nincs közvetítői engedélyük, és még büszkék is rá!!!!!


"Minden vevőnknél megvan a bankszámlaszám, a vállalkozó neve, adatai, ami alapján reklamálhat, amennyiben nem kapja meg, és ezen jogát érvényesíteni is tudja.

Ennek a módszernek az az oka, hogy mi mások kárán tanulunk, és nem a sajátunkon. Nincs annyi anyagi forrásunk, hogy több száz embernek megelőlegezzük akár a postaköltséget, akár a kiadvány árát. "


- ez így már magyarázkodás. ELŐRE NEM FIZETÜNK!!!! Több száz embernek küldik el azt a vacak internetről kimásolt 70 db hirdetést? Mégis mi a garancia arra, hogy nincsenek betelve ha én mondjuk 254-edikként megkapom, a többiek már rég jelentkeztek rá? Ezek szerint előttem már 253 ember megkapta a listát, akkor miért küldik el nekem? Nem gondolják, hogy ez iszonyatosan inkorrekt? Az Önök kiadványának nincs is postaköltsége meg előállítási költsége, hiszen PDF formátumban küldik. Ráadásul ki se lehet nyomtatni. Ezt egyébként megoldottam a PDF Unlock nevű programmal ( [link] csak be kell írni a Google-ba és már ki is lehet nyomtatni az Önök kiadványát! De nincs rá szükség, mert többet nem veszem meg.... mivel a kiadványt ingyenesen is le lehet tölteni, a formátuma teljesen megegyezik azzal, amit Önök 1400 Ft-ért küldenek. Továbbá az EURES internetes oldalról származnak az adatok, amihez bárki bármikor egy Google fordító program segítségével hozzáférhet. De ezek az adatok egyébként teljesen értéktelenek, mivel az összes betelt, utánajártam, ebbe az adatbázisba utólag kerülnek bele a hirdetések, miután már beteltek azok. Ennyi.

2012. dec. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Tiszelt alabastrom1971!


Sajnos munkatársam jelenleg nincs gépközelben az Ünnepek miatt, ezért én válaszolok Önnek. Remélem nem okoz problémát.


Kezdem az elején.....


---- Idézet ----


"Ha a Tesco-ban bele tud olvasni, akkor mi tartja vissza attól, hogy az Önnek tetsző oldalakat telefonjával lefényképezze, vagy a hirdetéseket kimásolja. "


- hát az, hogy a biztonsági őr azonnal kizavar és még a telefonomat is elveszi.... NEM LEHET A TESCO-BAN FÉNYKÉPEZNI!!!!


---- Idézet vége ----


Akkor ezek szerint a TESCO-ban sem lehet felhasználás után utólagosan kifizetni a kiadványt!


---- Idézet ----


"Ezek szerint Önnek sikerült kijutnia decemberi munkakezdéssel külföldre?

Ha valami oknál fogva mi is igy küldenénk, mi a garancia arra, hogy be is fogja fizetni? "


- nem sikerült. Az Önök kiadványában az ÖSSZES állásajánlat be volt telve, végig telefonáltam mindet.

- Önöknek ha már közvetítenek, garantálniuk kellene azt, hogy az állásosok nincsenek betelve! Márpedig közvetítenek, mert munkakörökre válogatva adják ki a listákat azoknak, akik a megfelelő munkakörben érdeklődnek. A munkaügyi központban is ezt csinálják. Leülök a székre és megkérdezik, mi a szakmám. És kidob a gép egy listát arról, hogy pl. kőműves. Önök is ugyanezt csinálják. Csak nincs közvetítői engedélyük, és még büszkék is rá!!!!!


---- Idézet vége ----


Kiadványunkat hiába rendeli meg időben, ha következő hónapban tekinti meg és kezd bele az álláskeresésbe, akkor elég valószínű hogy nem talál benne élő állást.


Mivel mi nem vagyunk állásközvetítők, ezért nem tudunk olyan információt az olvasóink számára adni, hogy az állások a kiadás utáni időszakban mikor telnek be!


A magyarországi munkaügyi központban nem tudom hogyan csinálják, mert nem vagyunk velük kapcsolatban. Ugyanez igaz a külföldi munkaügyi hivatalokra is, mivel mi csak az adatbázisukat használjuk, nem a személyzetüket!


Igen! Büszkék vagyunk a munkánkra, mert nagyon sok bajbajutott embernek tudunk úgy segíteni, hogy kizárjuk erről a "piacról" a csalókat. Mivel hozzájuk képest minimális összegbe kerülnek kiadványaink!


Minden hatóságtól megvannak az engedélyeink a tevékenységünkre.

Erről meggyőződhet, ha meglátogatja weboldalunk kapcsolatok menüpontját az alábbi linken.


[link]



---- Idézet ----


Az Önök kiadványának nincs is postaköltsége meg előállítási költsége, hiszen PDF formátumban küldik. Ráadásul ki se lehet nyomtatni. Ezt egyébként megoldottam a PDF Unlock nevű programmal ( [link] csak be kell írni a Google-ba és már ki is lehet nyomtatni az Önök kiadványát!


---- Idézet vége ----


Valóban, a PDF formátumnak nincs olyan előállítási költsége, mint a nyomtatható verziónak, de mi nem a google fordító partnerei vagyunk, hanem saját fordító munkatársaink végzik ezt a munkát. A terjesztőink sem szeretnek ingyen dolgozni, tehát más vonatkozásban igenis VAN előállítási költsége!

A nyomtatásról csak annyit szeretnék kérdezni, hogy amit közzé tett... abban teljesen biztos hogy legális? Ugyanis MI NEM ENGEDÉLYEZTÜK a pdf formátum NYOMTATÁSÁT, vagy annak MÁSOLÁSÁT!

Kérem ennek megfelelően járjon el!


---- Idézet ----


De nincs rá szükség, mert többet nem veszem meg.... mivel a kiadványt ingyenesen is le lehet tölteni, a formátuma teljesen megegyezik azzal, amit Önök 1400 Ft-ért küldenek. Továbbá az EURES internetes oldalról származnak az adatok, amihez bárki bármikor egy Google fordító program segítségével hozzáférhet. De ezek az adatok egyébként teljesen értéktelenek, mivel az összes betelt, utánajártam, ebbe az adatbázisba utólag kerülnek bele a hirdetések, miután már beteltek azok. Ennyi.


---- Idézet vége ----


Mi sosem erőltettük hogy vásárolja meg, sőt kéretlen leveleket sem küldünk!

Az ingyenes kiadványról megvan az én véleményem is, de mivel nem tűrne nyomdafestéket itt ezt nem fejtem ki.

Annyit azonban el kell mondanom, hogy jó lenne ha az ingyenes kiadványt terjesző cég nevére rákeresne a neten, hogy eloszlassa naív elképzeléseit!

Csak mellesleg jegyzem meg, azzal hogy Ön megrendeli az ingyenes kiadványt elég sok olyan adatot ad meg magáról, amivel nem nehéz visszaélni!

Egyébként valóban szeretne hasonlítani a mi kiadványainkhoz, de maximum a külsőben tudja ezt megtenni. A tartalmat nem tudja olyan ütemben frissíteni, és karban tartani mint mi. Ezt már sok esetben bizonyította, pedig mi nem is hajtunk gőzerővel!


EURES...


Szép nagy adatbázis nézett át, ha mindről tudja hogy beteltek.. :D

Miért keres munkát december végén, ha akkora tartalékai vannak, hogy ilyen magas telefonszámlát képes kifizetni? Email levélre nem hiszem hogy ebben az időszakban nagyon válaszolnának, hiszen ilyenkor vannak a pénzügyi zárások, leltárak, illetve vannak cégek, akik december elejétől nem is nagyon dolgoznak...

Persze erre választ nem várok hiszen ez az Ön dolga!


Kellemes Ünnepeket kívánok.

Baglyas Zoltán

TeleworkTeam

Admin

[link]

2012. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Tisztelt Baglyas Zoltán!


Úgy látom, be kell kapcsolódnom a beszélgetésbe, ami itt folyik. Készen áll Ön arra, hogy nyilvános vita során tiszta vizet Öntsünk a pohárba?


Ön erőteljesen bírálja a tavmunka.net rendszerét és azt állítja hogy cégünk átveri az embereket. Nem akarok újjal mutogatni, a kedves olvasó majd kitalálja, hogy ki verte át a tavmunka.net rendszerét, mivel nem akarom megsérteni a személyiségi és adatvédelmi jogokat, a birtokomban lévő információt, hogy ki dolgozott a tavmunka.net rendszerében, nem kívánom nyilvánosan közzétenni, mivel nem tehetem.


Egy lényeges pont: az ÁLLÁSAJÁNLAT kiadványban lévő adatok mind egytől egyig az Eures állásportálról származnak, ami teljesen ingyenes rendszer, bárki hozzáférhet az ajánlatokhoz. Ha valaki nem tud németül, a Google fordítója nagyon jól és érthetően lefordítja az álláshirdetéseket.


Íme a link:


[link]


Tehát innen származnak az Önök kiadványában szereplő adatok. De ezt Önök nem titkolják, hiszen minden kiadványuk impresszumában szerepel, azért teszem ezt közzé, mert Önök is közzéteszik, tehát nem titok. Mivel az Eures rendszere egy nyilvános rendszer, bizony ők sem örülnének annak, ha valaki titkolná azt, hogy a rendszerükből származnak az adatok. Az Eures nyilvános rendszerének használati joga tovább öröklődik minden olyan rendszerben, ami használja azokat az adatokat, tehát az Önök kiadványáról is bárki nyugodtan közzéteheti azt, hogy az Eures rendszeréből származnak az adatok, mivel az Eures adatai nyilvánosak, Önök ezt az információt nem rejthetik el. Azt azért el kell mondani, ami tény, hogy sem az Önök web oldalán, sem a megrendelési folyamat során, sem a telefonos tájékoztatás során nem említik, hogy honnan származnak az adatok. Ez csak a PDF file legutolsó oldalán lévő apróbetűs részből tudja meg az olvasó, miután előre kifizette és megvásárolta az egyébként is ingyenes adatokat.


Ha gondolja, folytathatjuk az eszmecserét, állok elébe.


T.: Csernák Sándor

ügyvezető

Telecomex Kft.

[link]

2012. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Tisztelt Csernák Sándor Úr!


Önnel ellentétben nem másolom válaszaimat ugyanazon rendszeren belül, hasonló beszélgetésekbe, ezért ismét válaszolok Önnek itt is!


Nem kívánombefolyásolni abban sem Önt, sem mást, hogy nyilvánosan válaszoljon, vagy ne válaszoljon egy ilyen fórumban feltett kérdésre.


Cégét nem Én bírálom (bár én is tehetném), hanem azok az emberek, akikkel Ön kapcsolatban volt valamilyen módon.


Hogy ezt ne csak én írjam le, linkelek néhány fórum beszélgetést:


[link]


[link]


[link]


[link]


Ezek a weboldalak természetesen nem takarják a teljes repertoárt, de elégséges arra, hogy lássa mindenki miről van szó!


Természetesen többségében olyanokat írtam ide, amiben Ön is hozzászól a beszélgetésekhez, illetve interjút ad egy újságírónak.


Mivel Ön is hozzászól, és ezek az oldalak nyilvánosan is elérhetőek, nem hiszem hogy Önnek ezzel gondot okoznék, az Ön személyiségi jogait sem sértem ezzel, hiszen reagált rájuk.


------------


Az EURES valóban egy nyilvános adatbázis, és ahogyan Ön is minden külföldi munkával, hirdetésekkel foglalkozó cég, vállalkozás használja is forrásként az ott megadott feltételek szerint.

Természetesen nem titkoljuk hogy forrásként használjuk.

A forrást az EURES szabályainak megfelelően közöljük.


-------------


Nem kívánok Önnel eszmecserét folytatni, mint ahogyan azt jeleztem is már azzal, hogy letiltottam Önt facebook-on, skype-on, és a levelei is a spam-mappában végzik.



Boldog és eredmégyekben gazdag Új Évet Kívánok Önnek, családjának és kedves munkatársainak.


Baglyas Zoltán


TeleworkTeam

Admin

[link]

2012. dec. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!