Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptam egy régi/antik, vas...

Kaptam egy régi/antik, vas vasalót. Sajnos rozsdás. Hogyan lehet rozsdátlanítani, hogy díszként lehessen használni?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 10. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Rozsdamaró kívül-belül?
2012. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
[link] Ez itt most nem a reklám helye! Nekem is van egy csomó antik cuccom! (Gyűjtöm őket!) Az utóbbi pár darabomat csináltattam itt és szerintem nagyon jó fejek! Megcsinálják a homokfújást /rozsdátlanítást/ és a festést is! :)
2012. máj. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászólók!


Köszönöm a válaszokat! :-)


Első válaszolónak üzenem, hogy nekem is eszembe jutott a rozsdamaró használata, de még sosem használtam ilyen szert, ezért nem tudom, hogy milyen márkájú az, amely beválik és azt sem, hogy nem tenne-e kárt a tárgyban?! :-(


Második válaszolónak üzenem, hogy köszönöm a linket és a személyes tapasztalatodat, de nem Budapesten élek, így az általad javasolt cég szolgáltatásait nem tudom igénybe venni.


Valakinek van személyes tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy házilag hogyan oldható meg a rozsdátlanítás; pontosan milyen szert használjak, mi vált be nektek?


Köszi előre is!

2012. máj. 11. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem úgy "rémlik", hogy valamikor pl. a berozsdásodott szerszámokat rakták a család ffi tagjai rozsdamaróba Pl. reszelőt, csípőfogót hasonlókat. Pár napig benne hagyták, és az gyönyörűen lemarta a rozsdát róluk.

Ha pl. ugyanezt te is ki tudod próbálni, mondjuk akár egy rozsdás kapupánttal, vagy rozsdás szeggel hasonlóval. Utána már látod, hogy bele tedd-e a vasalót.

2012. máj. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia! :-)


Köszi a választ! Jó ötlet, amit írtál!


Én is épp egy ilyen tesztelést végzek egy régi rozsdás ollóval és bontóval. 1,5 napja állnak a rozsdamaróban, még nem sok változást állt be rozsdaügyben. Lehet, hogy másfajta rozsdamarót kéne használnom.


Szép napot Neked!

2012. máj. 11. 11:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszi neked is szép napot!

Most ami még beugrott: a mi kisvárosunkban még él az u.n. KGST-piac, ahol leginkább csak "bóvlikat" lehet vásárolni. Persze vannak közöttük szép számmmal használt szerszámok stb-k is.

Ha nálatok is van még ilyen piac, menj ki, csinálj úgy, mintha venni akarnál, és beszélgetés közben próbáld meg kitudakolni, mivel pucolták át ahhoz, hogy elfogadható kinézete lett annak az akárminek, amiről éppen azt látod, hogy valamivel "lekezelték".

Sok sikert! Szurkolok a vasalónak!

2012. máj. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Nagyon aranyos vagy és rafinált ;-)


Ahol korábban laktam, szintén volt KGST piac, bár egy idő után zsibinek kezdték hívni. Jelenlegi lakhelyem közelében nincs ilyen fajta piac.

Próbálok felkutatni valakit, akinek vannak rozsdás tárgyai, hátha tud használhatót mondani tisztításukkal kapcsolatban. De nem akarnám elkótyavetyélni a vasalót, egészen megtetszett.


Köszi, hogy szurkolsz a vasalónak! :-) Majd meglátjuk, mi sül ki belőle. ;-)


Jó hétvégét! :-)

2012. máj. 12. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!