Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kötelező...

Mi a véleményetek a kötelező olvasmányokról?

Figyelt kérdés
A suliban az egyik barátnőmmel elvállaltunk egy.kiselőadást, amely a kötelező olvasmányokat kritizálja. Pro és kontra érveket egyaránt felsorakoztattunk. Igyekszünk humort és komolyságot is csempészni bele. Tudnátok tippeket adni, hogy mivel lehetne érdekesebb?
2012. máj. 7. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A kötelező olvasmányok arra lennének hivatottak, hogy megismertessék a diákokkal az olvasás örömét. Azonban a legtöbbjüknél ez pont ellenkező hatást ér el, mivel ami kötelező azt a legtöbb esetben nem szeretjük.

Humort nem tudok, de ez több ismerősöm szerint is így van.

A megoldás talán az lenne, ha választhatóak lennének az olvasmányok, akkor viszont az ellenőrzés lenne nehézkes.

2012. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az olvasmányoknak szerintem az is célja, hogy a gyerekeknek képet adjon sok mindenről például arról, hogy mennyi különböző típusú ember él a Földön, hogy vannak emberek, akik más értékrenddel rendelkeznek és csak azért, mert valaki nem erőszakos, saját magát a középpontba állító személyiséggel rendelkezik lehet még jó ember. Egy csomó olyan dolgot mondanak el, hogy jó közösséget alkotni, jó dolog együttműködni. Erkölcsi szabályokat is átadhatnak. Jó dolog az individualizmus, de másokkal együttműködve kell itt élnünk. Sok esetben megjelenik a becsület, a bajtársiasság, a szeretet, az önfeláldozás (ez lehet egy kívánt tárgy feláldozása)stb. ezek lehet manapság lenézett értékek, de egy élhetőbb társadalom alapját képző értékek. Azt elfogadom, hogy egy mai fiatalnak, aki az internet világában (sreenager) nő fel, akit mindenhonnan egyfolytában élményekkel bombázzák, az egyik őrület követi a másikat, annak nagyon unalmas lehet, de nekem igen is tetszettek pedig még én is nagyon fiatalnak számítok. Szóval én így látom ezt a témát, ez elég komoly gondolom.
2012. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a véleményeket, mi is hasonlókra gondoltunk! :) De egyben sok új ötletet adtatok!
2012. máj. 7. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!