Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt érkezik meg...

Mennyi idő alatt érkezik meg egy simán, elsőbbségi nélkül feladott levél Olaszországba? (Trento-Észak Olaszország)

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 00:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Elsőbbségivel 1 héten belül, anélkül akár 2 hét is, de ez nagyon esetfüggő. Bár közel van földrajzilag, de az olasz posta legendásan hanyag és rossz hírű, nem mindig érnek célba a küldemények. Ha sima levélről van szó akkor nem kell aggódni.


Az a helyzet, hogy egyáltalán nem érdemes spórolni azon, hogy nem elsőbbségivel küldöd. Az a 10-15 százalék nem nagy kiadás, hogy gyorsabban érjen célba a leveled. Sosem értettem azokat, akik ezen spórolnak. Képeslapküldő oldalon is vannak olyan honfitársaink, akik mondjuk Ázsiába nem elsőbbségivel adják fel a képeslapot, és úgy akár 2 hónapot is utazik. Mindezzel 60 forintot spóroltak meg, mert ennyi a különbség az elsőbbségi és a nem elsőbbségi szabványos méretű levél között.

2012. ápr. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ha csütörtökön adtam fel, az még biztosan nem érkezett akkor meg? Azért nem küldtem elsőbbségivel, mert azt hittem, hogy így is max 1 hét lesz (600 km-re küldtem), de akkor legközelebb inkább ráfizetek :)
2012. ápr. 17. 00:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Mit küldtél olyat amit neten nem lehet? Itt már csak pénzt nem lehet küldeni, minden mást, levelet adatokat mindent!
2012. ápr. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Neten is lehetett volna...de úgy gondoltam, hogy egy kézzel írott levél sokkal romantikusabb lehet, ezért is nem akarom megkérdezni az illetőt, hogy megérkezett-e már. :)
2012. ápr. 17. 12:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!