Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy manuális?

Mit jelent az hogy manuális?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 6. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:

saját kezüleg.

automatikus amikor nem te csinálod, manuális ha te:D

2012. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert az unokatesóm ezt mondta: én manuálisan fogok ajándékot csinálni!
2012. ápr. 6. 18:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Előző válasz nem éppen korrekt.

Például, ha lábbal csinálom, nem manuális, pedig én csinálom.

És hogyan kerül ide az automatika?


Manuális: kézi.

2012. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elég fura,hogy ilyen szavakat használ az unokatesód, mert szerintem nem sokan mondanák így...
2012. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Itt nincs is értelme ennek a szónak. Tetszik neki, de nem tudja mit jelent. Egy bizonyos kor alatt nincs ezzel baj. Tizenévesen már ciki.
2012. ápr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tizenévesen ciki a manuális? Akkor mi nem ciki, a "lécci", meg a "tök durva"?

Neki legalább már most van szókincse.

2012. ápr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

18:47-es vagyok


szerintem a 23:10-es válaszoló úgy értette, hogy az a ciki,hogy olyan szót használ ami nem tudja pontosan,hogy mit jelent. Szerintem is elég értelmetlen ez a mondat, amúgy meg azt gondolom,hogy egy 15 éves gyerek ne használjon ilyen szavakat. Ez nem azt jelenti,hogy a "lécci" meg a "tök" durva szavakból álljon a szókincse, mert ez meg pont a másik véglet, bár szerintem a légyszi szóval nincs semmi baj, csak akkor ha írásban "lécci"-ként használják.

Szóval szerintem jobb ha a korosztályának megfelelő szavakat használ, pl. így is mondhatta volna: "Én kézzel készített ajándékot fogok adni."-Így máris emberibbnek hangzik szerintem. De persze nem ez volt a kérdés...:)

2012. ápr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyébként meg miért nem kérdezted meg tőle,hogy mit jelent? Ciki volt,hogy nem tudod?
2012. ápr. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6: A kérdező nem ismeri a manuális szót. Nem tragédia, bár eléggé köznapi. Az unokatestvére ismeri, de helytelenül használja. Az a szókincs, amelyet nem tudunk alkalmazni, mennyit ér? Kis korában az ember, amikor még tanulgatja a világot, teljesen természetes. Én is beszéltem hülyeségeket. Emlékszem, nem értettem, miért haragos apám, amikor azt mondom, hogy Az Isten fáját. Ma már tudom, s nem használom, csak kivételesen, s csak mérgemben.

Ezért írom, hogy egy bizonyos kor alatt nem gond, ha tévesen használunk szavakat, legfeljebb csak vicces (vö. gyerekszáj). Nagyobbacskánál, felnőtteknél gyakran sznobizmus jele lehet a ritkán használt vagy idegen szavakkal teletűzdelt modor.

2012. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7: Igen, úgy értettem, ahogyan írod.
2012. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!