Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol találom azt a törvény,...

Hol találom azt a törvény, ami konkrétan leírja, hogy a szomszédom milyen fát ültethet?

Figyelt kérdés

A szomszédom be akarja erdősíteni a földjét, ez még hagyján, de a szélét olyan fával, ami allergén (a gyerekem erősen allergiás); szemetel (görcsös fűz), ami miatt az egész kertem, udvarom csupa szemét (levél és pihe) lesz, mellesleg néhány év múlva az én földemet eltakarja a Nap elöl.

Szeretném megtalálni az erre vonatkozó törvényt, ami konkrétan leírja ezeket a szabályokat. Mit, hogyan, hány méter ... mert ugye az sem mindegy, hogy a mezsgyére, vagy beljebb 1 méterre, ami szerintem még mindig nem elég, tekintve a fa majdani kifejlett állapotát.


2012. márc. 28. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Magánterületen az alábbi ültetési távolságokat kell betartani:


* 1,5 méternél alacsonyabb sövény, bokor a telekhatártól 0,5 méter, épülettől 2,0 méterre ültethető

* 1,5 méternél magasabb sövény, bokor és 4,0 méternél alacsonyabb fa a telekhatártól 2,0 méter, épülettől 3,0 méter

* egyéb fa (diófa és magasra növő, terebélyes fák kivételével) telekhatártól 3,0 méter, épülettől 4,0 méter

* diófa és magasra növő, terebélyes fák telekhatártól 5,0 méter, épülettől 7,0 méter

2012. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most látom, nincs ilyen törvény sajnos. Ha az önkormányzat hozott ilyen határozatot, akkor az az irányadó, ha nem, akkor bukta.
2012. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

03-28 20:20 - nak

Ezek a szabályok milyen törvényben, paragrafusban vannak leírva? Arra is szükségem lenne, hogy kellőképpen tudjak reklamálni!

2012. márc. 31. 18:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!