Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az élet! Nemértem, Mi értelme...

Az élet! Nemértem, Mi értelme van?

Figyelt kérdés

Lehet hülyeség de elég régóta mozgat a dolog.

Mi értelme van élni ha ugyis mindenki ugyanarra a sorsra jut ? Életben 2 tuti dolog van hogy any.ád nem szűz és hogy nem úszod meg élve..

Mi értelme van ? Ugyanugy meghal a legszegényebb és a legazdagabb , a legerősebb és a leggyengébb .

Minek vannak egyátalán emberek ? Hogy a földet szennyezzék , vagyhogy megállásnélkül háboruzzanak .

Magyarul tök mind1 hogy mit csinálsz 1szer meghalsz , azt utána emléked se marad ..



2012. márc. 27. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
az élet lényege az, hogy fenntartsa önmagát, az evolúció is ezért van, hogy az élőlények alkalmazkodjanak a környezethez, mert ha nem tennék akkor kihalnának
2012. márc. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Biztos?

1. lásd Máriát és Jézust

2. miért, szerinted ez élet?


Amúgy meg az élet célja maga az élet. A cél az, hogy kaptál egy esélyt, és azt használd ki, élvezd az életet. Ha meghalsz úgyis, akkor nem lenne jobb már kiélvezni ezt a hátralévő időt ahelyett, hoyg bánkódsz az elkerülhetetlenen? :)

2012. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát... az egyik barátnőm éppen ugyanilyen állapotban van mint Te.

De ez egy 13(,5 :D) éves kis ** véleménye, úgyhogy ne olvasd el.

Szóval szerintem azért, mert... Az egy dolog hogy meghalsz. De vegyünk pl egy csövest. Ő egész életébe egy helyben ül, és próbál nem megfagyni. :/ Vagyünk pl egy gazdagot, aki kaviárt eszik ráknemtudommivel (nem szeretem a tengeri izéket, bocsi :D). A gazdag tök jó kajákat eszik, megvan amit akar stb. Ő úgy hal meg, hogy közben élvezte az életet.

Akinek meg szeretetteljes élete van az mindennél többet ér. Szóval ha meghalsz akkor gondold át, hogy milyen jó volt az, hogy ennyi ember vett körül, és gondolj a szép emlékekre. Vagy... ha már voltál igazán boldog, akkor majd rájössz.

És... használj ki minden lehetőséget, mert ha nem teszed, akkor nem fogsz tudni mire emlékezni. Azok az emberek boldogak (a legtöbb esetben) akiknek az életük nincs tele "mi lett volna ha"-kal, mert megtették amit megtehettek.

Na most össze-vissza beszéltem, de gondolom érted, hogy mire akartam kilyukadni! :D

2012. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amit kaptál az lehetőség arra hogy élj,igaz nem örökké de sajna ez van.

Itt a földön amiben egyek vagyunk mindannyiabn az a halál na meg az adó :)

Ezen gondolkodtam én is.Lehet az is hogy csak idetelepítettek és csak hangyák vagyunk egy nagy akváriumban,vagy tényleg létezik isten és ez a földnek nevezett pokol és menny keverék csak egy állomás.

A lényeg az amit kaptál ,használd ki szerintem :)

Üdv!

2012. márc. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

álljunk már meg egy pillanatra.. attól hogy az ember azt hiszi hogy mindennek értelme van, nem biztos hogy van...az élet pont ez a kategória. fel kéne fogni hogy vannak ok okozati elvek...azért keletkezett az élet, mert : és 20 féle dolog amiért létrejött.

az meg hogy ugyanugy meghal bárki elég hülye felfogás, akkor ne egyél mert ugyis kiszarod és ne vegyél ruhát mert ugyis ki kell mosni stb.. ez nem igy megy.


kérdezövel kapcsolatban pl 2 dolog merül fel bennem

1.vagy filozófus platóni szinten

2.nincs jobb dolga és semmi amiért ugy érezné élhet ,vagy amit szeret....utóbbira tippelek ,márcsak a kérdés totális szétszórtságára és értelmetlenségére hivatkozva.

2012. márc. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
te 5-dik egy gusztustalan hülye vagy
2012. júl. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazad van kedves kérdező. Az életnek valóban semmi értelme sincsen legalábbis szerintem meg szerinted. Szerintem a földnek akkor tennék jót ha már kihalna az emberiség, persze ezt nem kívánom de szerintem a föld már lassan igen. Mivel egyre több aszennyezés, egyre több a hulladék egyre kevsebb a víz. És mi lesz ha már 30- 40 milliárdan leszünk.? És ha minden olyan anyag elfog fogyni ami fontos egy embernek.?? a legtöbb ember ezen még nem gondolkodott. Csinálnak egy kettő gyereket hogy aztán ordibálhassanak vele, meg úgy ugraltassák ahogy akarják legalább is az én szüleim ezt csinálták, és utána azok is felnőnek aztán ők is csinálnak gyereket, és ez így fog menni amíg nem lesz káosz. És ha már az lesz, akkor egy csomóan kifognak pusztulni, mert nem lesz étel.Se semmi.
2012. nov. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az előttem lévő válaszra válaszolván: szerintem hogyha kihalna az emberiség azzal is csak egy semleges dolog történne. Nem tennénk vele jót, de rosszat sem. A többi létnek a földön és azon túl szintén nincs értelme, ahogy a földnek sem és annak sem, hogy bármi is létezik, ha tényleg csak azért vannak, hogy legyenek.

Vagyis kihalnánk-->többi élőlény folytatná a létezését körforgásban, önmaga fenntartását, csak azért, mert ez az életösztön.

Az életösztön, aminek nincs értelme, csak szintén "van", hogy valamiért úgy érezd, hogy kell élned.

2023. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!