Tatai Gábor kérdése:

Létezhet ilyen?

Figyelt kérdés
Vállalkozóként alkalmaztam három gépkocsivezetőt az egyiket üzemi baleset miatt leszázalékolták, (hét éve) amit korábbi ítélet ami (két éve) rögzít amit én észre nem vettem. Most az üzemi balesetet szenvedett ügyvédje felszólított engemet ügyfelének a kárainak megfizetésére. Nem értek ezzel egyet egyrészt az ügyfele nekem nem terjesztette elő elévülési időn belül kárigényeit, amiért szerintem felelős. Viszont az ügyvéd azzal védi az ügyet hogy az ítéletből értesültem a dolgozóm leszázalékolásáról s nekem 15 napon belül kötelességem lett volna felszólítani volt dolgozómat kárai előterjesztéseire. Mivel ezt elmulasztottam az értesülés az megszakította a hároméves elévülési időt. Ez valóban törvényes erre való hivatkozás ? Az ügyben amennyiben bírósági eljárás lesz ügyvédhez fordulok.De kérem addig is az ügyre kérnék tanácsokat javaslatokat. Én a munka törvénykönyvében olyant nem találok hogy az elévülési időt megszakítja az ha a munkaadó értesül a dolgozó káráról és nem szólítja fel kárainak előterjesztéseire. Hogy az ügyvéd honnan vette ezt a megállapítást fogalmam nincs, szerintem csak fenyeget ezzel.
2012. márc. 25. 13:20
 1/1 intrepid ***** válasza:
Sztem fiskális úr próbálkozik. Meg akar dolgozni a pénzéért.
2012. máj. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!