Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen hajléktalan lesz belőlem?

Milyen hajléktalan lesz belőlem?

Figyelt kérdés

Szeretek, és tudok is rajzolni, imádom a klasszikus és a romantikus irodalmat, foglalkoztatnak a teológia (kereszténység, kálvinizmus, buddhizmus, wicca, krishna-tudat, sátánizmus, iszlám, ókori vallások, természeti vallások, minden amiben emberek valaha hittek), a történelem, a művészettörténet, a költészet.


Ezzel tudom, hogy nem indulok jó eséllyel a munkaerőpiacon, a kérdés az, hogy mivel szórakoztassam a Blahán a népet ezek közül?


17/L


2012. febr. 25. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a téren a portré rajzolás megy..jó pénzért.
2012. febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
most ezt mér kell kislányom?
2012. febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

húúha lehetsz sikeres híres festő, vagy világhírű költő, ne add fel, nagyon ügyes vagy......


gondolom ilyen válaszokat vársz.

2012. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Jungdrung bön nem érdekel?
2012. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező, nem tudom, mennyire szándékosan fogalmaztad ezt a kérdést ennyire komolytalanra, de úgy vélem, te előtted még sok áll, illetve kéne állnia. Valami hasznos, esetleg hiányszakma tanulása, nyelvek megtanulása. Akkor is, ha nehéz, ha elsőre nem érted, ha nem szereted. Mert élni kell.

Annak a megtanulása, hogy ne veszítsd el a fejed, ha nehézségeid lesznek, vagy valamit nem értesz, hanem hideg fejjel próbálj megoldást találni. Mindazokból a dolgokból, amiket felsoroltál, nem fogsz tudni megélni, talán a művészet kivétel akkor, ha naprakész a tudásod, jobb vagy más művészeknél és jól tudod magad reklámozni. Saját tapasztalatból tudom, hogy ma egy művész számára is alap egy jó nyelvtudás angolul, esetleg németül vagy más nyugati nyelven, az, hogy otthon legyél naprakészen a grafikai programokban és megtanulj mindent, amit egy grafikai stúdióban elvárnak, hogy tudj mindent magabiztosan, kezdve a profi nyomdai ismeretektől a marketingig és egy alap programozási tudásig, illetve, hogy legyen egy "civil" munkád, amivel legalább annyit keress, hogy ne a művészetből kelljen a megélhetésedet biztosítani, mert amikor ott állsz, hogy van x számú rajzod, festményed, de nem tudod őket kiállításra vinni, mert nincs pénzed bekereteztetni, akkor mit csinálsz?

Én is hasonlóan vélekedtem a te korodban, annyi különbséggel, hogy egyszerűen csak az érdekelt, hogy az erős memóriazavarommal, ugyan milyen szakmát tanulhatok meg. Rettegtem a jövőmtől és attól, hogy sehova se kellek majd. Naiv voltam és rábíztam magam a szüleimre, akik rábeszéltek, hogy legyek rajztanár. Szélsőségesen bizonytalan voltam mindenben és egyszerűen nem mértem fel, hogy egyáltalán kellenek -e rajz tanárok Magyarországon, főiskolai diplomával. Rosszul döntöttem, piacképtelen irányba tanultam tovább, most munkanélküli vagyok és pont abba az irányba tartok, amit te magadnak felvázoltál. Ugyanis, már hiába akarnék pályát változtatni, akár egy kozmetikus, vagy masszőr, vagy szabó szakmát kitanulni, ha egyszer nincs rá pénzem, pénzünk. Ki tudja, mikor fogynak el a tartalékaink, én háztartásbeli vagyok és minden nap állást keresek, mindenféle munkát, a betanított munkát is.

Milyen hajléktalan lesz belőled...hmm, ha ennyire akarod, hogy az legyél, minden bizonnyal, érdekes, furcsa és kissé nevetséges hajléktalan lehetsz majd, aki az embereknek bohóckodhat az utcán a koldulás egy kombináltabb formájaként. Vagy, ha arra gondolok, hogy 17 éves vagy és lány...akár, veszélyeztetett hajléktalan is lehetsz. Egy fiatal hajléktalan nőt a legtöbb esetben megtalálják azok a bűnözők, akik aztán hasznot húzhatnak a testéből. Téged valószínűleg, utcára kerülésed első napján csoportosan megerőszakolnának, elhurcolnának, egy fűtetlen lakásban tartanának fogva, futtatnának és a merdzsó után kötnének, ha nincs meg a napi 60 ezer forintnyi "bevételed". Inkább nem részletezem. Nem tudom, milyen romantikus álmok élnek benned a hajléktalanságról, de jobb lenne, ha előbb alaposan utánanéznél a hajléktalanok valós életkörülményeinek, mielőtt ebbe belelovallod magad. Te még megteheted, hogy céltudatosan piacképes szakmát tanulj, ne juss az én sorsomra, kérlek.

2012. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!