Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért álmodunk? Mi jelentősége...

Miért álmodunk? Mi jelentősége van az álmainknak vagy egyáltalán van e jeletöségük? Mitől függ h kivel, mit álmodunk? Befolyásolhat ez vmit vagy mi betudjuk folyaásolni h kivel, mit álmodjunk?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

a tudományos magyarázat szerint feldolgozzuk az elmúlt napok eseményeit, ám ebben sem teljesen biztosak.

én nem teljesen hiszek ebben..van, hogy tényleg csak a feldolgozás a szerepe, de a legtöbb esetben valami más, ez pedig rejtély.

2009. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azért álmodsz, mert az agyad sosem pihen. És amikor alszol, akkor is jár az agyad.

Az, hogy mit jelentenek az álmok egy könyvből vagy egy ilyen dologgal foglalkozó ember tud választ adni.

Lehet befolyásolni.

Ha alvás előtt sokáig gondolsz valamire vagy valakire, akkor valószínűleg azzal fogsz álmodni.

Ami biztos: Ha szexre vágysz, akkor szexel kapcsolatban fogsz álmodni. Ha pedig pisilned kell, akkor azt fogod álmodni, hogy pisilned kell és elmész a vécére, de közben az ágyba pisilsz.

2009. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A napokban olvastam egy ezzel foglalkozó kutató cikkét.

Eszerint az ember agyában elraktározódik az élete folyamán szerzett adathalmaz.Amikor álmodunk,az agy rendszerezi,selejtezi azokat.

2009. jún. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem igazán értek egyett a második válaszolóval...

pl.:mikor szerelmes vagyok akkor akaratomon kivül is folyamatosan arra a személyre gondolok,erősen koncentrálok de nem álmodok vele.Viszont ha nem gondolok rá...akkor van hogy vele álmodok.

AMugy szerintem az állomnak nem feltétlen van köze a valósághoz,(persze jó részt van)de pl.egy film eseménnyel is lehet álmodni,vagy a vágyainkat(akár azokat is amelyek olyan rejtettek hogy még magunk sem fogtuk fel)

2009. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én már rengetegszer éreztem azt hogy na, azt a cselekvést, már pontosan megálmondtam!pl. álmodok este valamit, és másik nap csak normális tvékenysgéeket végzek, és ráeszmélek, hogy ezt én már 1x megcsináltam.... na, ilyenek is vanank... amugy tök yóóóóóó
2009. jún. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

23:17-nek: Ilyen nekem is szokott lenni. Azt hiszem az az elnevezése, hogy képlátás vagy valami ilyesmi.


21:40-nek: Én egyik őtökkel sem értek egyet.Azaz sem veled, sem a második válaszolóval. Ugyan is ez egyénfüggű. Van aki, ha erősen gondol a dologra és álmodik róla és van aki szintén ezt teszi, de az álmában ennek semmilyen jele nem jelenik meg.

2009. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
k
2010. máj. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kiss1999 válasza:

23:17

es én is így vok vele és van hogy "tudom" mi fog történni

de nem vok mentelista xD

2010. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hello. Ha beirod a google-be hogy álmosköny, akkor találsz mindendenfélét. [link] Pl.: itt. Majd megnyomod hogy álomfejtés és ott megnézheted hogy mintjelent amit álmodtál! :)
2011. jan. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!