Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2 kiskorú gyerekkel ki lehet...

Becsee kérdése:

2 kiskorú gyerekkel ki lehet tenni az utcára ebben a hidegben?

Figyelt kérdés
A barátnőmék albérletben laknak,van 2 kiskorú gyereke (a kislány 1 éves a fiú pedig 6.)E hónap 10-éig kellet volna albérletet kifizetni ami 94000ft ,de nem tudják,mert a férje 3 hete ment ki külföldre dolgozni és még nem kapott fizetést.Van 55000 ft kaukciójuk,és a főbérlő mondta ha szerdáig nem fizeti ki akkor el kell menniük.Kiteheti őket az utcára úgy hogy nincs hova menniük??Én úgy tudom hogy nem!!Szerintetek??
2012. febr. 14. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kaukció teljesen más dolog . Ha azt nézed a tulajnak az arra lenne elég ,hogy a rezsit kifizesse. És még így is rosszul járna,mert akkor 1 hónapig ingyen laktak nála. Igen kiteheti elvileg , de van olyan ,hogy nem mennek ki.De ez szerződés függő,mert ha benne van a szerződésbe ,hogy kár vagy fizetés képtelenség esetén pl 3 nap alatt ki kell költözni a lakásból akkor ki kell.

Beszélni kell a tulajjal,hogy most X ezer ft-ot tudunk adni ,és pl 2 hét múlva rendezik a többit. Addigra az apa is kap fizetést.

2012. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Elvileg kitehetnék,mert a két gyerek nem akadály! De télen nem,mert moratórium van. Ne menjenek sehova, a főbérlő várjon,amíg új lakást találnak.

A rendőrség sem fog velük szemben eljárni. De akár a Családsegítőt is felhívhatják.

2012. febr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam még

de ha benne van a szerződésben , hogy nem fizettek, akkor felszólítás után x nappal (nekem azt hiszem 3) kitehetnek. Cserelakást se kell biztosítani, ahogy ő se biztosít új bérlőt. Gyámügyesek jönnek és elvihetik a gyereket. /Most novemberben volt ez a helyzet egy ismerős családnál. 15 nap haladékot kaptak a veszélyeztetés megszűntetésére./

tehát a szerződésedtől függ, hogy mit tehetnek:)Hiába van kilakoltatási monatórium, az albérletre nem vonatkozik...Ekkor a gyerek se akadály.

2012. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A szerződésben 30 nap van feltüntetve!!!Semmi alcím,hogy ha nem fizettek akkor azonnal.Semmi ilyesmi!!!

Meg lenne még egy kérdésem!Hogy magán házban laknak,és a gáz nagyon keményen magas!Elsejétől elsejéig számolják,februárban leolvasták aztán 3-5-ig nem volt gáz mert elromlott kazán,és tegnap szolt neki a tulaj hogy eddig 200 köbmétert fűtöttek(67 négyzetméteres lakás)a termosztát 15 fokra beállítva este 2 takaróval takaróznak rétegesen öltözve a gyerekek harisnyában kiskabátban alszanak(mert valamin spórolni kell)Lehetetlenség szerintem,ha a dégázt kihívja hogy vizsgálják ki akkor fizetni kell???mert nem hiszem el,hogy 11 nap alatt ennyi gáz fogyna!!Mit lehet tenni?

2012. febr. 14. 14:55
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom ,hogy kinek kell fizetnie. De ha rossz a nyílászáró akkor lehet,hogy 200köbmétert elfogyasztottak.

Az egyik albérletünkbe, 25 négyzetméter se volt a lakás és havi 120 köbméter elfogyasztottunk. Amúgy azt ők is láthatják,hogy mennyit fogyasztanak. És ugyebár amikor beköltöztek gondolom leírták mennyi volt akkor és utána hónapról hónapra,és el is tették.


Amúgy nem kell minden kisebb dolgot most felhozni,csak azért ,hogy maradhassanak.

Ha nem bízik bennük már a tulaj akkor nincs mit tenni költözni kell.

Én is bérlő vagyok ,de soha nem basznánk ki egy tulajjal sem. És érdekes ,hogyha tegyük fel 1 hétig elcsúsztunk 20 ezer ft-tal akkor se volt gond. Mert nem mindennapos és tudja ,hogy fizetőképesek vagyunk.

2012. febr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!!!A kommentedből kivenni véltem némi "gúnyt"mert hogy Ti sose basznátok át a tulajt!Szerinted ők igen??eddig mindig időben fizettek most volt az csak hogy 5 napja csúsztak és sajna nem 20ezer ft-val mint Te hanem 94-el!!!Hidd el nem azért nem fizettek,mert nem akartak,hanem mert nem tudtak!!De tegnap megbeszélték,maradhatnak és teljesen megértő volt a tulaj!!Jah és még valami nemtudom értelmezted e amit írtam nem 1 hónap alatt fogyasztottak 200 köbmétert hanem 7 nap alatt!!És képzeld kiderült hogy igaza volt a mérő volt a rossz ma reggel nézték meg kijavították és a gáz amit 3 hónapban fizettek (210000 ft)túlfizetésük volt és most nem kell fizetniük!!!!!!Nem ők generálnak okokat,ez így volt.Nagyon rendes és becsületes bérlők!!!Ennyit erről!!A többi válaszolónak nagyon szépen köszönöm!!!
2012. febr. 15. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!