Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elalvást követően azt álmodom,...

Elalvást követően azt álmodom, hogy zuhanok/elesek/vmi megharap és durván felriadok. Mitől van?

Figyelt kérdés
konkrétan elalvást követően egyből felriadok, mert azonnal álmodok valami ilyesmit, amit a fentiekben írtam, ez kb havonta 2x 3x van. S pl. tegnap is megtörtént, mikor barátnőmmel aludtam, felébredett ő is, mert bazi nagyot rángatoztam : D aztán rá kb öt percre mikor visszaaludtunk, ő is így járt.. és ő is ilyen álomképeket lát. Zuhan, valaholnnan leesik, stb..
2012. febr. 4. 19:48
 1/2 Falramászott Fogkefe válasza:

Az alvás első szakaszát (amely nagyon hasonló az agykontrollosok "alfa állapotához") megzavarja valamilyen inger. Ebben a "köztes" állapotban (az ébrenlét és az alvás határán) az agy egy rövid ideig hiperszenzitívvé válik, és egy "váratlan" külső inger azonnali "pánikreakciót" vált ki. Ez egy örökség azelőttről, hogy az evolúció/gravitáció (kinél mi) lehozta az embert a fáról.

Ennek a "zuhanásnak" az (volt) a célja, hogy azonnali, menekülésre kész éber állapotot idézzen elő.

2012. febr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Titanic. ***** válasza:
Szia! Nekem is hasonló problémáim vannak. Én mindig azt álmodom hogy megfulladok. Miért van ez? És mit jelent?
2012. júl. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!