Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi pénz kell, hogy két...

Mennyi pénz kell, hogy két hónapig megéljünk Angliában?

Figyelt kérdés
Liverpool a cél város. az utazás és az első heti szállás megoldott. Bankszámla van csak az NI number kell. Ketten mennénk ki a párommal és mindketten dolgozni akarunk mindegy, hogy mit. kérlek segítsetek hogy Liverpoolban milyen kiadásaink lehetnek mennyi pénz kellene hogy két hónapig megéljünk.
2012. jan. 17. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amíg nincs fix állásotok addig csak szobát tudtok bérelni.Mivel egy pár vagytok,így duplaszobát vennétek ki.

Liverpool a harmadik olyan város Angliában ami hasonló árakkal mozog mint London.

Így egy heti duplaszoba bérlésére 100-150 fontot számoljatok..(az ár függ,hogy helyileg hol van az a szoba)

Liverpool nagy város,így a tömegközlekedéssel is számolni kell..(elég drága)

Meg hát a kaja költség..Ha a legdrágább összegekkel számoltok akkor havonta jó ha van 1000-1200 fontot..(kettő ember esetében.vagyis fejenként 500-600 font)

Azt hogy mindegy mit dolgoztok,az függ attól,hogy mennyire jó a nyelvtudásotok,és Liverpoolban mennyire nőt a munkanélküliek száma..(néha nem árt a BBC-t nézni,mert hetente elmondják,hogy éppen hány %-os a munkanélküliség..

2012. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Angol nyelvtudàsommal nincs baj. A pàrom közèpszinten beszél angolul. Köszonöm a választ. Te melyik részèn èlsz angliának?


Illetve olvastam hogyha lakást akarunk bèrelni kell fizetni council tax-t. Azt hogyan kell befizetni? Havonta utalni stb?

2012. jan. 18. 09:29
 3/12 anonim ***** válasza:

Én Oxford mellett élek.

Jól hallottad.Ha lakást béreltek akkor fizetni kell council tax-ot.Havonta kell fizetni.Mi banki átutalással fizetjük.

De lakás bérlésnél kérnek bejelentett munkaviszonyt,(van ahol 3-6 havi munkaviszonyt várnak el) és kell egy bankszámlakivonat amivel igazolni tudjátok,hogy van állandó bevételetek..

A council tax is lakásonként változó.Függ hogy a lakás melyik besorolásban van,és melyik zónában.mi(általában olyan 100 fonttól mennek az összegek)(mi 130 fontot fizetünk)

2012. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi a tapasztalatod, mennyire tolerálják a külföldieket akik dolgozni mennek ki?
2012. jan. 18. 15:18
 5/12 anonim válasza:

Bocs hogy így bele szólok de az utolsó kérdésre a válasz hogy nem nagyon szeretik ott a "bevándorlókat"

A nővérem is kint van angliában ők elég rossz helyre költöztek már az első este be verték az autójuk szélvédőjét és örjöngtek a lakásuk előtt hogy ők angol emberek ők pedig magyarok és takarodjanak! Ha egy mód van rá akkor inkább "fajtársaink" közelébe érdemes élni ott kevesebb a baj!

2012. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:20 vagyok..


Nem tudom az utolsó hozzászólónak hol él a nővére,de én lassan 5 éve élek kint,és eddig még nem tapasztaltunk ilyet..Az igazság az,hogy Anglia tele van bevándorlókkal.

Gondolj bele:több millió muszlin él itt.Majdnem 4 millió lengyel, vannak arabok,indiaiak,fekák,kínaiak,szlovákok,Brazilok,magyarok..Tele vagyunk bevándorlókkal..Az angolok inkább a fekákat,lengyeleket,indiaiakat nem bírják,mert ők egy ingyenélő banda mind..Magyarokról sokszor azt hiszik,hogy lengyelek,vagy szlovákok..Igazából a legtöbb angolnak fingja nincs Magyarországról..De nem gyűlölnek minket..Nekem a kollégáim is rendesek,sosem volt gondunk vele..Az angolok nem igazán tombolnak,hacsak nem alja népség közül valóak..(ami Londonban volt nagy balhé nem is olyan régen azoknak a zöme feka volt és a tizenéves suhancok..Egy dolgozó angol,aki normális az nem veri az autódat,és nem őrjöng az ablakod alatt..(nem is hallottam ilyet még) A meccsen szoktak a fanatikusok balhézni,de ők sem azért mert magyar vagy lengyel valaki.Ők csak azért mert az ellenséges csapatnak szurkolsz..

Kedves kérdező..

Hogy mennyire tolerálják?? Nem érdekli őket,mert így is el vannak lepve bevándorlókkal.Amíg valaki dolgozik,és nem a segélyekért kuncsorog addig nem foglalkoznak veled..

2012. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Még valamit

" inkább "fajtársaink" közelébe érdemes élni ott kevesebb a baj!"


Angliában a legtöbb bevándorló valahogy megtalálja a saját zónáját..A kínaiak is egy zónába költöznek,ahogy a fekák is,indiaiak is..Az ember nem is bérel ki olyan helyen lakást ahol indiaiak ,vagy fekák élnek..A feka negyedet jobb elkerülni.Szinte minden városban van ilyen hely..

Érdekes viszont hogy a magyarok nem csoportosulnak össze.Nincs olyan zóna sehol Angliában ahol a magyarok közel költöznek egymáshoz..A magyarok között nincs összetartás(sajnos) Nem is bíznak egymásban..(sajnos)

Hát ez van...

2012. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

van Angliában olyan hely, ahol közel laknak a magyarok egymáshoz, és dolgoznak is, Redditch...ott sok magyar van, ők egy céggel mentek ki, és ugye egy helyen laknak és dolgoznak, mi voltunk a kivételek, akik más céggel, más helyre dolgozni, és más helyen laktunk (a mi munkahelyünktől az övék nagyon messze volt.)

de egyébként is hülyeség lenne olyan szempontból választani a lakást, hogy közel legyen a magyarokhoz, inkább a munkahely a szempont. na meg itt északon alig vagyunk.

2012. jan. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" és örjöngtek a lakásuk előtt hogy ők angol emberek ők pedig magyarok és takarodjanak!"


Ez egy nagy hülyeség! Az angolok azt sem tudják,hogy Magyarország hol van,hogy létezik.Azt se tudják hogy eszik-e vagy isszák..A magyarokat állandóan vagy lengyelnek vagy szlováknak nézik..

2012. jan. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
hmm....nemis tudnád néha mennyire tájékozottak az angolok!... és egyébkéntis kitérdekel kinek néznek ha egyszerűen TUDJÁK TE NEM ANGOL VAGY ÉÉÉÉÉS SZÉT VERIK AZ AUTÓD!.....nah de aki kíváncsi rá hogy milyen nemzetiségűnek is nézik az angolok miközben a nehezen megkeresett pénzeden vett autóját szétverik akkor hajrá....Csak segíteni akartam azzal hogy bárki is bárhová megy nézzen szét és tájékozódjon mert nem mindegy hogy félve élsz vagy sem...szerintem egy magyarnak sem hiányzik ilyen a nyakába.....
2012. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!