Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyeden vagyok, ha közben...

Gyeden vagyok, ha közben közös megegyezéssel megszüntetik a munkaviszonyomat, az hatással van-e a gyedemre?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Az összegére és a folyósítás idejére nincs hatással, innentől kezdve passzív gyed lesz. Viszont ez az idő csak egy későbbi tgyás igénylésnél számít bele a biztosítási jogviszonyba, se egy későbbi munkanélküli, se egy későbbi gyed idejébe nem. Szóval ha pár éven belül terveztek még babát, akkor ha nincs újra munkahelyed, akkor elesel a tgyástól és a gyedtől is. Ha lesz új munkahely, akkor a gyedtől eshetsz el.
2012. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól értem: Az Oep által kiszámított idő , hogy meddig kapom, és az összeg nem fog változni.

Két éves kortól pedig a gyes automatikusan jár.


Nem szeretnénk már több babát , dolgoznom kellene majd, mert meg is kellene élni.

2012. jan. 18. 09:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!