Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Késő már szolfézsra járni?

Késő már szolfézsra járni?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok. Már az óvodában is mondták, hogy kezdjek el valamilyen hangszeren játszani,mert lenne hozzá érzékem.Én nem kezdtem el helyette társastáncolok úszok , és ritmikus sportgimnasztikázom. Szeretnék nyáron elkezdeni szolfézsra járni, vagy itthon tanulni. A következők lennének a kérdéseim:

-Túl késő már, hogy elkezdjek tanulni szolfézst, vagy valamilyen hangszeren játszani (13 vagyok) vagy nem?

- Hol lehet online szolfézst tanulni?

-Ha például zongorázni, vagy gitározni szeretnék akkor elengedhetetlen a szolfézs tanulás?

-Zongorát (pianó is jó) vagy a gitárt javasoljátok inkább?

Tudom , kicsit sok kérdésem van egyszerre, de mindenki arra válaszoljon amire tud. A válaszaitokat előre is köszönöm! :D

13/L


2012. jan. 12. 21:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is tanulni sosem késő.

Ha igazán szereted csinálni, szorgalmas vagy és érzéked is van hozzá akkor pár év alatt szerintem már szépen menni fog.

Azzal próbálkozz ami érdekel.

A szolfézs szerintem beletartozik a zenetanulásba.

2012. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!