Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarazzatok el hogyan...

Magyarazzatok el hogyan mukodik a posta?

Figyelt kérdés
Kivagyok mar. most nem ertem h egy joval kevesebb mint fel kilos ajanlott levelet hogyan kell csomagnak feladni vagy mittudom en. lenyeg h baratnomnek kuldenek egy felsot meg egy nyaklancot. mibe csomagoljam mit irjak ra, mit mondjak bennt a postan, kb mennyi lesz? :DD kossz aki segit :)

2012. jan. 5. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Dönts el, hogy csomagnak szeretnéd feladni, vagy ajánlott levélnek.


Ajánlott levélként olcsóbb egyébként.


www.posta.hu díjtáblázatoknál megtalálod a mostani díjakat


Mindkettőnél:

- zöld papírt kell kitöltened: feladó+címzett név és cím

- és aztán ikszeled hogy mi: ajánlott/csomag/stb.

- oldalt vannak még extra szolgáltatások is: a hátoldalon leírja mi micsoda


Csomagolni:

úgy, hogy ne szakadjon ki. pl. nagyobb dolgokat én erősebb barna kartonszerű papírba szoktam, de lehetsz kreatív, van aki erősebb újságpapírt fekete-fehér A/2-est választ erre a célra. A lényeg h ne essen szét, masszív legyen. Használhatsz plusz ragasztószalagot is. de lehet nagy bubis borítékba is belefér: nézd meg postán/tescoban/írószerben


Mit írj rá:

az egyik oldalra:

bal felső sarok: feladó, azaz te

jobb alsó sarok: címzett


Hogyan kell megcímezni:

- név

- település

- utca, házszám, lépcsőház stb. ami a cím

- irányítószám


Én a helyedben am vennék egy nagy bubis borítékot és ajánlott küldeményként adnám fel.

2012. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

picit hozzáértőbben leírom mint a kedves első.


először is becsomagolod lehetőleg pont akkorában amiben nem tud mocorogni a cucc. körbe szigszalagozod hogy ne legyen egyszerű felbontani, ha szines a doboz tekerd körbe akármien, akár karácsonyicsomagoló papírral a fehér oldalával kifelé természetesen:D. a lényeg hogy a csomag ne utaljon olyat hogy értékes van benne, ha megrázzák ne csúszkáljon benne semmi amiből arra gondolhatnak hogy drága dolog van benne. nehogy véletlen elkeveredjen a csomag a postán:). a doboz bal felső sarkába oda írod a neved és pontos címed irányítószámmal. a bal alsó sarokba a címzett nevét és pontos címét egy más alá ebben a sorrendben: felűre: c. neve alá város. alá utca házszám. legalúra irányítószám. ha van nyomtatód egyszerűbb kinyomtatni és rárakasztani a dobozra. a postán kérsz egy ajánló szelvényt amit ott kitöltesz, ez semmi extra ugyan csak te adataid és a címzetté, valamint be X-elheted hogy ajánlott-tan adod fel. ez annyit jelent ha holnap délután 3.ig fel-adod a barátod másnap megkapja amikor arra megy a postás. az díjszabás pedig: 500g-ig sima levél ként 315Ft. +ajánlottan az + 215Ft. de a díjszabás változhat de ha van nálad 800Ft az elég. az ajánlószelvényt vissza kell hogy adják, arra figyelj hogy mikor visszaadják rajta legyen a posta pecsétje, a felvevő aláírása és a küldemény azonosító matrica. ha esetleg a barátod nem kapná meg a csomagot (ami nagyon nagyon ritkán fordul elő) akkor ha ez az ajánló szelvény megvan és a címzett postáján látják hogy nem vette át a csomagot lehet reklamálni. huu ennyit gépelni te jó isten

2012. jan. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

JOBB alsó sarokba kell írni a címzettet! - legalábbis én az elmúlt 400-500 ajánlott levelemet így címeztem, de ha vki nem hiszi: [link]


jah és a zöld feladóvevényt tényleg tartsd meg - mondjuk úgy is rád szólnak ha nélküle indulnál el, nekem mindig szólnak ha elrohannék nélkülük- egyébként eddig csak kb. 3* kellett utánanézni és mindig kiderült hogy a címzett volt figyelmetlen...


eltűnni nem fog az tuti. és ha el is tűnik elég nagy kártérítést kérhetsz, a feladás árának sokszorosát - nem emlékszem pontosan, de apumék már kaptak. de ez baromi ritkán van követhető csomagoknál. pedig én jól jönnék ki belőle, és te is :D


az általános átfutási idő az eddigi feladások alapján 2-3 munkanap. ha elsőbbségivel adtam fel akkor az esetek 99,7%-ban másnap ott volt, habár azt mondták nekem a postán Bpről Bpre nem elsőbbségivel is ott van másnap.


csomagolásnál meg tényleg annyi a lényeg, hogy ne essen szét...ezek nem olyan drága dolgok amiket benyúlnának... sokkal drágábbakat küldök/kapok néha...


a sima leveleknél viszont nálam 10%-os a lopási arány, ezért kell ajánlottan küldeni mindent ami picit is érték :D

2012. jan. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jobb alsót akartam írni. csak már következő mondatot fogalmaztam fejbe
2012. jan. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!